12 lipca
niedziela
Jana, Brunona, Bonifacego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kandydat na prezydenta Warszawy szykuje kartę LGBT+. "Tęcza powróci"

Ocena: 0
1790

Jeżeli zostaną prezydentem Warszawy instalacja „tęcza” wróci na plac Zbawiciela - zapowiedział Jan Śpiewak, kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta stolicy. Jak dodał, jego komitet proponuje program wsparcia dla osób LGBT. Będzie kosztował 500 tys. zł.

fot. Lukas Plewnia, flickr, CC-BY-SA

Komitet wyborczy Wygra Warszawa zaprezentował w środę projekt „Warszawskiej Karty LGBT+”, który został opracowany we współpracy z organizacjami zajmującymi się działaniem na rzecz osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych m.in. stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, Lambda Warszawa, Kampanii Przeciw Homofobii i fundacji Trans-fuzja.

Jan Śpiewak podczas konferencji prasowej na placu Zbawiciela powiedział, że „jeśli zdobędziemy władzę w Warszawie, jeśli będziemy mieć realny wpływ na rządy w Warszawie, społeczność LGBT będzie miała od nas wsparcie na każdym poziomie”. „Chciałbym zadeklarować, że jeżeli zostanę wybrany prezydentem Warszawy »tęcza« wróci na plac Zbawiciela” – podkreślił. 

Kandydatka na wiceprezydent stolicy Paulina Piechna-Więckiewicz podkreśliła, że na „Warszawską Kartę LGBT+” składa się m.in. utworzenie hostelu interwencyjnego dla osób homoseksualnych i transpłciowych, wprowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach dot. edukacji seksualnej i programu szkoły wolnej od dyskryminacji oraz infolinii dla osób LGBT.

Ponadto, jak mówiła Piechna-Więckiewicz, miasto powinno udzielać patronatu Paradzie Równości i wywieszać tęczowe flagi, które są symbolem środowisk LGBT. Komitet Wygra Warszawa domaga się również wprowadzenie stanowiska pełnomocnika prezydent ds. osób LGBT, który dysponowałby „rzeczywistym budżetem” - dodała. Zdaniem Wygra Warszawa, koszt tego programu to ok. 500 tys. zł. 

Oktawiusz Chrzanowski (Miłość Nie Wyklucza) podkreślał, że „społeczność LGBT jest częścią każdego samorządu i częścią każdej społeczności lokalnej”. Według jego szacunków, takich osób jest w Warszawie ok. 200 tys.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 12 lipca

Niedziela, XV Tydzień zwykły
Kto ma uszy, niechaj słucha!
+ czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 55,10-11; Ps 65,10-14; Rz 8,18-23; Mt 13,1-23
+ komentarz Bractwa Słowa Bożego
+ komentarz tygodnika Idziemy

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter