6 sierpnia
czwartek
Slawy, Jakuba, Oktawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jerozolima: abp Pizzaballa apeluje o modlitwę w intencji pokoju

Ocena: 0
1705

Do modlitwy o pokój w Ziemi Świętej wezwał wszystkich kapłanów, zakonników i zakonnice, a także wiernych diecezji łacińskiej Jerozolimy jej administrator apostolski, abp Pierbattista Pizzaballa OFM.

fot. Wikipedia, Domena publiczna

Protesty Palestyńczyków przeciwko otwarciu w Jerozolimie ambasady USA w Izraelu spowodowały jedynie wczoraj ponad 50 ofiar śmiertelnych.

W swoim przesłaniu skierowanym do katolików obrządku łacińskiego Ziemi Świętej abp Pizzaballa stanowczo potępił wszelkie akty przemocy, cynicznego wykorzystywania życia ludzkiego i nieproporcjonalnej przemocy. – Ponownie jesteśmy zmuszeni okolicznościami, by błagać i wzywać do sprawiedliwości i pokoju! – stwierdził hierarcha.

Wezwał całą wspólnotę chrześcijańską swej diecezji do włączenia się w modlitwę w intencji Ziemi Świętej, o pokój wszystkich jej mieszkańców, o pokój dla Jerozolimy, a także za wszystkie ofiary tego niekończącego się konfliktu.

Jednocześnie abp Pizzaballa zaprosił wszystkich kapłanów, zakonników, seminarzystów, wszystkich wiernych w Jerozolimie i tych, którzy pragną przyłączyć się do czuwania modlitewnego w intencji pokoju do dominikańskiego kościoła św. Szczepana (École Biblique) Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 19 maja w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 17.00.

Administrator apostolski zachęcił także wszystkie parafie, wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy diecezji, by w ramach przygotowań do uroczystości Zesłania Ducha Świętego poświęcić dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Jerozolimie, a liturgia dnia Pięćdziesiątnicy została poświęcona modlitwie o pokój.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 sierpnia

Czwartek, XVIII Tydzień zwykły
+ Święto Przemienienia Pańskiego
«To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie».
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Dn 7,9-10.13-14; Ps 97,1-2.5-6.9; 2P 1,16-19; Mt 17,1-9
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter