23 stycznia
czwartek
Ildefonsa, Rajmunda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jerozolima: abp Pizzaballa apeluje o modlitwę w intencji pokoju

Ocena: 0
1488

Do modlitwy o pokój w Ziemi Świętej wezwał wszystkich kapłanów, zakonników i zakonnice, a także wiernych diecezji łacińskiej Jerozolimy jej administrator apostolski, abp Pierbattista Pizzaballa OFM.

fot. Wikipedia, Domena publiczna

Protesty Palestyńczyków przeciwko otwarciu w Jerozolimie ambasady USA w Izraelu spowodowały jedynie wczoraj ponad 50 ofiar śmiertelnych.

W swoim przesłaniu skierowanym do katolików obrządku łacińskiego Ziemi Świętej abp Pizzaballa stanowczo potępił wszelkie akty przemocy, cynicznego wykorzystywania życia ludzkiego i nieproporcjonalnej przemocy. – Ponownie jesteśmy zmuszeni okolicznościami, by błagać i wzywać do sprawiedliwości i pokoju! – stwierdził hierarcha.

Wezwał całą wspólnotę chrześcijańską swej diecezji do włączenia się w modlitwę w intencji Ziemi Świętej, o pokój wszystkich jej mieszkańców, o pokój dla Jerozolimy, a także za wszystkie ofiary tego niekończącego się konfliktu.

Jednocześnie abp Pizzaballa zaprosił wszystkich kapłanów, zakonników, seminarzystów, wszystkich wiernych w Jerozolimie i tych, którzy pragną przyłączyć się do czuwania modlitewnego w intencji pokoju do dominikańskiego kościoła św. Szczepana (École Biblique) Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 19 maja w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 17.00.

Administrator apostolski zachęcił także wszystkie parafie, wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy diecezji, by w ramach przygotowań do uroczystości Zesłania Ducha Świętego poświęcić dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Jerozolimie, a liturgia dnia Pięćdziesiątnicy została poświęcona modlitwie o pokój.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 stycznia

 Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

Dziś w Kościele: środa, II tydzień zwykły, wspomnienie św. Wincentego Pallottiego, prezbitera albo św. Wincentego, diakona i męczennika
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 1Sm 17,32-33.37.40-51; Ps 144 (143),1b-2.9-10; Mk 3,1-6
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane komentarzeReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -