16 października
środa
Gawla, Ambrozego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Jerozolima: abp Pizzaballa apeluje o modlitwę w intencji pokoju

Ocena: 0
1329

Do modlitwy o pokój w Ziemi Świętej wezwał wszystkich kapłanów, zakonników i zakonnice, a także wiernych diecezji łacińskiej Jerozolimy jej administrator apostolski, abp Pierbattista Pizzaballa OFM.

fot. Wikipedia, Domena publiczna

Protesty Palestyńczyków przeciwko otwarciu w Jerozolimie ambasady USA w Izraelu spowodowały jedynie wczoraj ponad 50 ofiar śmiertelnych.

W swoim przesłaniu skierowanym do katolików obrządku łacińskiego Ziemi Świętej abp Pizzaballa stanowczo potępił wszelkie akty przemocy, cynicznego wykorzystywania życia ludzkiego i nieproporcjonalnej przemocy. – Ponownie jesteśmy zmuszeni okolicznościami, by błagać i wzywać do sprawiedliwości i pokoju! – stwierdził hierarcha.

Wezwał całą wspólnotę chrześcijańską swej diecezji do włączenia się w modlitwę w intencji Ziemi Świętej, o pokój wszystkich jej mieszkańców, o pokój dla Jerozolimy, a także za wszystkie ofiary tego niekończącego się konfliktu.

Jednocześnie abp Pizzaballa zaprosił wszystkich kapłanów, zakonników, seminarzystów, wszystkich wiernych w Jerozolimie i tych, którzy pragną przyłączyć się do czuwania modlitewnego w intencji pokoju do dominikańskiego kościoła św. Szczepana (École Biblique) Odbędzie się ono w najbliższą sobotę 19 maja w wigilię Zesłania Ducha Świętego o godz. 17.00.

Administrator apostolski zachęcił także wszystkie parafie, wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy diecezji, by w ramach przygotowań do uroczystości Zesłania Ducha Świętego poświęcić dzień modlitwy i postu w intencji pokoju w Jerozolimie, a liturgia dnia Pięćdziesiątnicy została poświęcona modlitwie o pokój.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 16 października

Ucisk i utrapienie spadną na każdego człowieka,
który dopuszcza się zła

Dziś w Kościele:
środa, XXVIII tygodnia zwykłego 
+ spomnienie św. Jadwigi Śląskiej
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rz 2,1-11, Ps 62, Łk 11,42-46
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (co dzień nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -