27 kwietnia
sobota
Zyty, Teofila, Felicji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 6 marca - "Post w cieniu wojny"

Ocena: 0
964

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Post w cieniu wojny –  Okoliczności, w których rozpoczynamy ten Wielki Post stawiają nas wobec konkretnych wyzwań – nie tylko duchowych. Codziennie kolejne dziesiątki tysięcy uchodźców z Ukrainy – głównie kobiet i dzieci – przekraczają naszą granicę. Zdajemy właśnie praktyczny egzamin z miłości bliźniego i z postawy miłosierdzia. - pisze ks. Henryk Zieliński.

Wielkopostnym śladem – Co wyróżnia liturgię Wielkiego Postu? z ks. prof. Kazimierzem Ginterem, wykładowcą Historii Liturgii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Ojciec gorzkich żali – Ks. Wawrzyniec Benik CM, zostawił nam nabożeństwo Gorzkich Żali i przykład kapłańskiej służby w czasie epidemii dżumy. O mało znanej historii twórcy tego nabożeństwa – pisze Irena Świerdzewska.

„Ćma” buduje imperium – Ukształtowała go praca w KGB. Za jego rządów Rosja brała udział w wielu konfliktach zbrojnych, ale wciąż ma poparcie w kraju. Kim tak naprawdę jest Władimir Putin – próbuje odpowiedzieć Piotr Kościński.

Ambasador na trudny czas – Mark Brzeziński, związany z demokratami, może być wielkim atutem w ocieplaniu stosunków Polska – USA. To szczególnie ważne w kontekście zagrożenia ze strony Rosjin – zauważa Kazimierz Dadak.

Putin pisze historię Ukrainy – Myśl narodowa u naszych wschodnich sąsiadów zrodziła się dwa wieki temu, a niepodległość ogłoszono ponad sto lat temu. Dlaczego odrębności Ukrainy nie uznaje rosyjski prezydent – analizuje Piotr Kościński.

Zainwestuj w fundamenty! – Stabilnym gruntem, dającym pewne oparcie, jest sakrament małżeństwa – podkreśla Anna Wardak.

Milczenie kobiet – Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie wspiera kobiety, których prawa są łamane. Czy to te same prawa, o które walczą kobiety Zachodu? Z s. Karoliną Mordaką OP z (PKWP) rozmawia Monika Odrobińska.

Mazowiecka Jerozolima – Nazywana była ósmym cudem świata, a powstała z „kępy piaszczystej, otoczonej gęstymi lasami”. Nowa Jerozolima, czyli dzisiejsza Góra Kalwaria. Wielkopostny cykl, poświęcony polskim kalwariom, rozpoczyna Monika Odrobińska.

Mistyka z życiu – prorocy – Mistyka przez wieki traktowana była jako coś elitarnego, zarezerwowanego dla nielicznych wybranych, zwłaszcza mnichów i sióstr w klasztorach kontemplacyjnych. Czy słusznie? – zastanawia się ks. Bartosz Adamczewski.

Za kratami – Od tego świata odgradzają nas wysokie mury z drutem kolczastym. O tym, jak wygląda życie za bramą więzienia, opowiadają Marcie Dybińskiej, pracownicy Aresztu Śledczego w Białymstoku.

Wybaw nas – W tle politycznych i militarnych działań rozgrywa się wielka bitwa duchowa zauważa w swoim felietonie Krzysztof Ziemiec.

Rosyjska rzeczywistość – Kreml uwierzył we własną propagandę, że Ukraina to państwo upadłe, a większość Ukraińców marzy o "wyzwoleniu" pisze Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 27 lutego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 kwietnia

Sobota, IV Tydzień wielkanocny
Jeżeli trwacie w nauce mojej,
jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 7-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter