13 sierpnia
sobota
Diany, Hipolita, Poncjana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 24 października - "Po co nam misje?"

Ocena: 5
1158

Tygodnik Idziemy na 24 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Po co nam misje? – Dlaczego Kościół prowadzi działalność misyjną i czy w dzisiejszych czasach zapał misyjny przygasł – opowiada bp Jan Piotrowski w rozmowie z Barbarą Stefańską.

Przesłanie z Sierra Leone – Diecezja warszawsko-praska od kilku lat prowadzi parafię misyjną w jednym z najbiedniejszych państw świata – afrykańskim Sierra Leone,  jej działalności – przygląda się Irena Świerdzewska.

Misje w zasięgu – W dobie nowoczesnych mediów trudno sobie wyobrazić ludzi, którzy nigdy nie słyszeliby o Chrystusie. Jeśli tacy gdzieś są, to są bardzo nieliczni. Przybywa natomiast takich, którzy nie słyszeli o Chrystusie nic dobrego i nie mieli okazji poznać o Nim prawdy – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Czy szkoła wychowa? – Lekcje wychowania do życia w rodzinie nie zastąpią rozmów w domu z rodzicami. Są jednak okazją do poruszenia ważnych dla młodych ludzi tematów. O tym jak wyglądają w polskich szkołach – pisze Barbara Wiśniowska.

Zagłuszony głos Boga – Jaki jest stan powołań do seminariów diecezjalnych i zakonnych w obecnym roku akademickim w porównaniu do ubiegłego w Polsce – odpowiada ks. dr. Piotr Kot, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Pustoszejące seminaria – Bez modlitwy o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego nie będzie nowych kapłanów, choćby były wdrażane nie wiadomo jakie programy duszpastersko-powołaniowe – zauważa w swoim felietonie Anna Meetschen,

Dobry i gorliwy – „Ksiądz Zieja to szaleniec Boży! Cudownie pracuje – tylko trzeba go powstrzymywać, by się nie zamęczał” – pisała przed II wojną światową w kronikach zakonnych urszulanek św. Urszula Ledóchowska. Jego osobie i działalności – przygląda się Wojciech Świątkiewicz.

Prymasowskie ad limina – Przyjazdy bł. kard. Stefana Wyszyńskiego do Rzymu i jego spotkania z papieżami przeszły do historii – opisuje je ks. Waldemar Turek.

Problem z gazem – Ceny gazu rosną i nie widać, by ten wzrost miał wyhamować. Z czego wynika ta sytuacja i jak jej przeciwdziałać – opisuje Piotr Kościński.

Katecheza za cenę życia – Był człowiekiem zwykłym i niezwykłym jednocześnie. Nie ukończył studiów teologicznych, ale uczył dzieci katechezy i przygotowywał do sakramentów. Właśnie za tę misję bł. Franciszek Stryjas oddał życie – pisze Agnieszka Domańska.

Podniebni policjanci – Każdy z nich jest inny, ale wspólnie osiągają wielkie sukcesy. Robią to, co lubią; i to na najwyższym poziomie. Zgodnie twierdzą, że w ich przypadku praca równa się pasja – pracy policyjnych lotników przygląda się Marta Dybińska.

Skarby w duszach – Wielcy ludzie mają często cenną umiejętność. Potrafią skorzystać z doświadczeń i rad spotkanych na swojej drodze ludzi. Takie cechy miały z pewnością s. Celina Borzęcka oraz jej córka s. Jadwiga, założycielki Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek – życie i dzieło tych niezwykłych kobietach opisuje Tomasz Brzustowski.

Zapowiedź Tygodnika Idziemy nr 43/2021:

 

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 17 października.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 sierpnia

Sobota, XIX tydzień zwykły
Stwórz, o mój Boże, we mnie serce czyste
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 19, 13-15
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter