23 maja
poniedziałek
Iwony, Dezyderego, Kryspina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 2 maja

Ocena: 4.86118
1210

Tygodnik Idziemy na 2 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

Grafika: idziemy.pl

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Jak czcić Maryję – O podstawach i granicach zdrowego kultu Matki Bożej – mówi o. prof. Grzegorz Bartosik w rozmowie z Barbarą Wiśniowską.

Zaprzyjaźnieni z Maryją – Skąd się wzięła i na czym polega ich szczególna relacja z Matką Bożą? – opowiadają Halina Łabonarska, Viola Brzezińska, Jan Budziaszek i Radosław Pazura w artykule Ireny Świerdzewskiej.

Dzień, który zmienił Polskę – Okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz jej znaczenie dla Polski – przybliża prof. Janusz Odziemkowski w wywiadzie Piotra Kościńskiego.

Jedno jest niebo – Może i o to Panu Bogu przez tę wspólną beatyfikację Prymasa Tysiąclecia i s. Czackiej chodzi, aby ci, którzy odwołują się do jej duchowości nabrali takiego szacunku do Matki Bożej i do wielkiego Prymasa, jaki ona miała? – komentuje ks. Henryk Zieliński.

Polszczyzna nasza i wasza – Jeśli z jednej strony słyszę, że w Polsce „rządzi faszyzm”, a z drugiej – że „rządy opozycji byłyby gorsze niż III wojna światowa”, to mogę się tylko uśmiechnąć, bo tego typu wyolbrzymianie ośmiesza nadawcę – mówi prof. Anna Cegieła w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Afganistan i geopolityka – Komu potrzebna była tzw. wojna z terroryzmem, a na ile przyczyniła się ona do wzrostu terroryzmu w świecie? – wskazuje prof. Kazimierz Dadak.

W poszukiwaniu lepszego – Czy Polska ma szansę stać się ziemią obiecaną XXI wieku? – analizuje Krzysztof Ziemiec.

Ocaleni od zagłady – Okoliczności wyzwolenia więźniów obozu zagłady w Dachau na krótko przed ich zaplanowaną zagładą – opisuje dr Anna Jagodzińska.

Nie ma wolności bez granic – Okazuje się, że obalanie kolejnych granic w imię wolności czyni nas coraz mniej wolnymi – przypomina o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Co po COVID-19? – Dla wielu ozdrowieńców powrót do zdrowia oznacza kolejną walkę z powikłaniami. Co oferuje im polska służba zdrowia? – pokazuje Agnieszka Domańska.

Złagodzenie sporów – Czy grozi nam widmo przedterminowych wyborów? – tłumaczy Jacek Karnowski.

Czwarte przebudzenie Józefa – Na czym polegał lęk św. Józefa, który towarzyszył mu w czasie powrotu z Egiptu? Czy była to jedynie obawa przed następcą Heroda? – tłumaczy ks. Jacek Stefański.

Stare nie takie złe – Dlaczego warto powrócić do dawnych zwyczajów i sprawdzonych form pobożności? – wyjaśnia Anna Meetschen.

Drogowskaz jako pałka – W naszej polityce zasady służą częściej jako pałka do okładania przeciwnika niż jako drogowskaz dla własnych działań. – twierdzi Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 25 kwietnia

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 maja

Poniedziałek, VI Tydzień Wielkanocny
Niech święci cieszą się w chwale, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15,12-17
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter