17 sierpnia
środa
Zanny, Mirona, Jacka
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 16 maja

Ocena: 4.8
999

Tygodnik Idziemy na 16 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Czy Ewangelia dopuszcza rozwody? – Jak rozumieć słowa Chrystusa o kategorycznej nierozerwalności małżeństwa, „poza przypadkiem nierządu”? Bo przecież nie można udawać, że ich w Ewangelii nie ma – pisze o. Jacek Salij OP.

Małżeństwo po katolicku – Prawne aspekty zawierania i rozwiązywania małżeństw w Kościele katolickim – wyjaśnia ks. prof. Wojciech Góralski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Co prędzej do szkoły – Przed zaniżaniem poziomu nauczania oraz niszczeniem relacji społecznych wskutek trwania przy zdalnym nauczaniu – przestrzega prof. Aleksander Nalaskowski w rozmowie z Moniką Odrobińską.

Ślady zamachu – Miejsca w Rzymie, w których upamiętniono kolejne wydarzenia związane z zamachem przed 40 laty na Jana Pawła II – opisuje ks. Waldemar Turek.

Kościół byłby słabszy – Na szczególną rolę jezuitów w Kościele – zwraca uwagę ks. Henryk Zieliński.

Wieszczenie końca – Kościół znajduje się w centrum tego, co rzeczywiście ważne dla losów ludzkości i życia każdego człowieka – stwierdza o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Czym mamy się bronić? – Czy polska armia pod względem uzbrojenia zaczyna przypominać żywy skansen? – ostatnie dane analizuje Piotr Kościński.

Dokąd to zmierza – Czy awantura wokół błogosławienia związków homoseksualnych doprowadzi ostatecznie do schizmy w Niemczech? – analizuje Anna Meetschen.

Nadzieja na lepsze – Trzy bardzo wymowne wydarzenia z minionego tygodnia – komentuje Krzysztof Ziemiec.

Polska, Ukraina, Rosja – Stan i perspektywy polskiej polityki wschodniej – opisuje prof. Kazimierz Dadak.

Święty Józef i kapłaństwo  – Dlaczego w scenie ofiarowania Pana Jezusa w świątyni nie ma już kapłana Starego Przymierza? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

Aby znali Ciebie  – Życie i dzieło beatyfikowanego założyciela salwatorianów o. Franciszka Marii Jordana – przybliża Patryk Lubryczyński.

Trudne czasy – Sceptycyzm wobec tego, co niesie ze sobą pandemia., bywa wciągający aż do szaleństwa – zauważa Jacek Karnowski.

Czyja suwerenność? – W demokracji lepiej nie zakładać, że można posługiwać się ugrupowaniami wywrotowymi, bo i tak nie wygrają wyborów – ostrzega Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 9 maja

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 sierpnia

Środa, XX Tydzień zwykły – wspomnienie św. Jacka, prezbitera
Żywe jest słowo Boże i skuteczne,
zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter