25 maja
piątek
Grzegorza, Urbana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szef Facebooka wita papieża na Instagramie

Ocena: 0
813

Główny twórca i dyrektor generalny Facebooka, Mark Zuckerberg powitał pojawienie się konta papieża Franciszka na innym serwisie społecznościowym – Instagramie.

2016-03-21 14:54
pb / Watykan (KAI), mz
fot. Facebook.com

"Papieżu Franciszku, witaj na Instagramie! Bez względu na praktykowaną religię, wszyscy możemy się inspirować pokorą i współczuciem papieża Franciszka" – napisał Zuckerberg na Facebooku. Zapewnił, że będzie śledził konto papieża i obserwował „jego stałe dzielenie się przesłaniem miłosierdzia, równości i sprawiedliwości na świecie”.

Welcome to Instagram, Pope Francis! No matter what faith you practice, we can all be inspired by Pope Francis’s humility...

Opublikowany przez Mark Zuckerberg na 19 marca 2016

Konto @Franciscus pojawiło się na Instagramie 19 marca i po dwóch dniach ma już 1,5 mln użytkowników.

Pray for me Rezad por mí Pregate per me ???? ?? ???? Priez pour moi Módlcie się za mnie Rezem por mim Betet für mich Orate pro me

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Pope Francis (@franciscus)

Instagram to fotograficzny serwis społecznościowy hostingu zdjęć, połączony z aplikacją o tej samej nazwie, który umożliwia użytkownikom robienie zdjęć i filmów, stosowanie do nich filtrów cyfrowych oraz udostępnianie ich w różnych serwisach społecznościowych. Charakterystyczną cechą aplikacji był nadawany zdjęciom kwadratowy kształt (w sierpniu 2015 r. umożliwiono umieszczanie zdjęć i filmów w innych formatach obrazu).

W kwietniu 2012 r. Instagram został zakupiony przez Facebooka za około 1 mld USD. Jesienią ubiegłego roku z serwisu korzystało już ponad 400 mln użytkowników.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły