26 kwietnia
piątek
Marzeny, Klaudiusza, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Portal JP2online.pl nominowany do Wydarzenia Historycznego Roku 2020

Ocena: 5
911

Portal JP2online.pl – największa baza wiedzy o św. Janie Pawle II – jest nominowany do Wydarzenia Historycznego Roku 2020. W 14. edycji plebiscytu multimedialny serwis znalazł się w gronie 5 najciekawszych propozycji w kategorii „Edukacja”.

Fot. JP2online.pl, facebook/Centrum Myśli Jana Pawła II

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do głosowania na stronę internetową JP2online.pl, która została udostępniona z okazji ubiegłorocznych 100. urodzin Karola Wojtyły. Głosowanie potrwa do końca sierpnia.

„Wydarzenie Historyczne Roku” to plebiscyt organizowany przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl.

Multimedialny serwis JP2online.pl zawiera tysiące stron dokumentów archiwalnych, 5 tys. fotografii, 100 tys. minut nagrań radiowych, 700 godzin nagrań video, teksty i opracowania dotyczące polskiego papieża. Zasoby są systematycznie wzbogacane o nowe materiały fotograficzne, filmowe, tekstowe.

Przedsięwzięcie jest realizowane w partnerstwie z licznymi instytucjami państwowymi i kościelnymi, które przekazały tysiące archiwaliów z własnych zasobów. Część zbiorów dostępna jest do pobrania i wykorzystania w projektach niekomercyjnych.

Portal wyposażony jest w nowoczesną wyszukiwarkę multimediów, dokumentów i tekstów papieskich. Użytkownicy mogą zapoznać się z multimedialnym biogramem św. Jana Pawła II i publikacjami tematycznymi o różnych aspektach życia i nauczania papieża.

Celem konkursu Wydarzenie historyczne Roku jest uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku promujących historię i kulturę Polski w kraju i za granicą.

Plebiscyt składa się z dwóch etapów. W I etapie osoby prywatne i instytucje mają prawo do zgłoszenia maksymalnie trzech wydarzeń (po jednym z każdej kategorii) za pomocą formularza internetowego. Następnie jury, złożone z przedstawicieli organizatorów oraz ludzi nauki i kultury, wybiera po pięć projektów w każdej z kategorii „Wystawa”, „Wydarzenie” oraz „Edukacja”.

W 14. edycji Plebiscytu zgłoszenia są oceniane przez jury w składzie: prof. Andrzej Szczerski – Przewodniczący (dyrektor – Muzeum Narodowe w Krakowie), prof. dr hab. Andrzej Chwalba (Uniwersytet Jagielloński), Wojciech Duch (historia.org.pl), Piotr Legutko (dyrektor TVP Historia), dr Marek Mutor (dyrektor – Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu), Gabriela Sierocińska-Dec (kierownik działu edukacyjnego Muzeum Historii Polski).

Ostateczną decyzję, które projekty wygrywają, podejmują w II etapie konkursu internauci w drodze ogólnodostępnego głosowania. Autorem statuetek dla zwycięzców jest wybitny rzeźbiarz Maciej Zychowicz.

Do konkursu zgłaszane są wydarzenia związane z szeroko rozumianą historią Polski: wystawy, portale internetowe, odkrycia archeologiczne, powstanie nowych placówek działających na rzecz historii i kultury, konferencje i sympozja, innowacyjne przedsięwzięcia edukacyjne, filmy, gry, książki, audiobooki, konkursy, etc.

Plebiscyt został objęty honorowym patronatem wicepremiera, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotra Glińskiego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 kwietnia

Piątek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter