21 listopada
wtorek
Alberta, Janusza, Konrada
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szczęście się zdarza

Ocena: 0
914

– Szczęście jest proste i zdarza się czasami w naszym życiu – mówi Antonina Krzysztoń

fot. Paweł Nawrocki

Z Antoniną Krzysztoń, pieśniarką, kompozytorką i autorką tekstów, rozmawia Radek Molenda

 

Nie spoczywasz na laurach: w czerwcu ukazała się twoja już 15. autorska płyta „Skarb”, a we wrześniu pierwsza całkowicie autorska książka „Przeźroczysty chłopiec”. Co cię mobilizuje?

Coraz bardziej uświadamiam sobie, jak cenny jest czas, każda chwila. Chciałabym każdą z nich dobrze przeżyć, wypełnić. Oczywiście nie zawsze mi to wychodzi, ale jest to moim pragnieniem.

 

„Skarb” – skąd ten tytuł?

Skarbem są ludzie, którzy powodują, że stajemy się lepsi. To nasza rodzina, przyjaciele, ci, którzy kształtują naszą wyobraźnię – nauczyciele, mistrzowie, a czasem po prostu spotkane zupełnie przypadkowo osoby, które spojrzą nam w oczy i nie możemy tego już zapomnieć. Chcę tą płytą powiedzieć im wszystkim: dziękuję.

Mamy tendencję, by – jeśli zrobiliśmy coś niedobrego – koncentrować się bardziej na tym, niż na fakcie, że jest Ktoś, kto nas z tego wyprowadza, uwalnia. A właśnie wtedy trzeba dziękować Bogu i osobom, które nam w tym pomogły. To jest najważniejsze przesłanie tej płyty. To tajemnica „Skarbu”.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 47 (633), 19 listopada 2017 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 30 listopada 2017 r.

 

Spotkanie z Antoniną Krzysztoń oraz jej najnowszą płytą i książką w kościele Najświętszego Zbawiciela przy placu Zbawiciela w Warszawie odbędzie się 26 listopada

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Katolik, mąż, absolwent polonistyki UW, dziennikarz. Współtworzył w Lyonie kwartalnik „Chemin Neuf” (potem „FOI”). W „Idziemy” od pierwszego numeru tygodnika. Od lutego 2017 r. członek Rady Programowej Polskiego Radia S.A.SALON DZIENNIKARSKINajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły