22 czerwca
piątek
Pauliny, Tomasza, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowe i stare w TVP

Ocena: 0
94

Prezentacja jesiennej ramówki w gmachu Telewizji Polskiej przebiegła w atmosferze multimedialnego i rytmicznego stylu.

fot. TVP

Gmachu pilnował wzmocniony oddział ochroniarzy, nie bardzo wiadomo z jakiego powodu (chyba że chodziło o domniemany terroryzm lub prowokacje!). Na czerwonym dywanie pojawiły się ufryzowane gwiazdy i gwiazdeczki płci obojga, z wyjątkiem tych, którzy bojkotują TVP z powodów politycznych. Prezes Jacek Kurski w długim przemówieniu nakreślił perspektywy rozwoju Telewizji Polskiej, ze szczególnym uwzględnieniem wzmocnienia technicznego TVP Info, która to stacja odgrywa dziś główną rolę w propagowaniu i obronie polityki rządu przed furiackimi atakami totalnej opozycji.

Prezentacja pokazała, że nowości programowych pojawi się niewiele. Będą w większości kontynuacje i wznowienia popularnych programów, teleturniejów i seriali. Z pozycji premierowych już 4 września zaprezentowany zostanie nowy spektakl teatru TVP „Wojna. Moja miłość” o przygodach słynnej polskiej wojennej agentki Krystyny Skarbek, z Małgorzatą Kożuchowską (gwiazdą prezentacji) w roli głównej. W kolejnej zaplanowanej premierze Teatru TVP – „Lekcja polskiego” – w rolę Tadeusza Kościuszki wcieli się Artur Żmijewski.

W listopadzie na antenie Jedynki odbędzie się premiera serialu historycznego „Korona Królów” o losach wybitnego króla Polski Kazimierza Wielkiego. W Jedynce oglądać będziemy kontynuację seriali „Dziewczyny ze Lwowa”, „Ojciec Mateusz”, „Klan” i wielu innych. W Dwójce od 15 i 20 września emitowane będą nowe seriale – obyczajowy „Pod wspólnym niebem” i kryminalny „Miasto skarbów”. Kontynuowane będą oczywiście popularne seriale Dwójki: „Barwy szczęścia”, „M jak miłość”, „Na dobre i na złe”, „O mnie się nie martw”, „Rodzinka.pl” (znowu Małgorzata Kożuchowska!) i inne. Za ciekawostkę programową można uznać powrót na antenę Dwójki kultowego programu „997”, prowadzonego przez Michała Fajbusiewicza, o kulisach przestępczości. Z zagranicznych propozycji programowych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na popularny serial turecki „Wspaniale stulecie”, podbijający obecnie światowe telewizje. Informacje o programach wszystkich anten Telewizji Polskiej są na stronach www.tvp.pl.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Dziennikarz, publicysta kulturalny, krytyk filmowy. Pracował w pismach filmowo-telewizyjnych, tygodnikach "Ekran" i "Antena". Współpracował z pismami "Express Wieczorny", "Kurier Polski", "Życie". Obecnie pracuje w dziale kulturalnym tygodnika "Idziemy" i współpracuje z tygodnikiem "Najwyższy Czas".SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły