29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Miłość w kopercie

Ocena: 0
866

Kto dziś pisze listy odręcznie, pakuje je w kopertę i wrzuca do skrzynki? Jodi Ann Bickley codziennie wysyła ich dziesiątki – do nieznajomych osób, które akurat potrzebują pokrzepienia.

Pierwszy był zaadresowany: „Moja Babunia, Bóg, Niebo, N1380”. Babcia zmarła kilka miesięcy wcześniej, a pięcioletnia Jodi bardzo za nią tęskniła. Odtąd listy pełniły w jej życiu funkcję terapeutyczną. A życie jej nie oszczędzało – ojciec odszedł, gdy miała trzy lata, i odtąd sprawiał tylko zawody. Kiedy miała osiem lat, do domu wprowadził się nowy partner mamy. Razem z bratem musieli dzielić się mamą nie tylko z nim, ale także z kilkorgiem przyrodniego rodzeństwa. Jako czternastolatka Jodi pocieszała przyjaciela rodziny, który podciął sobie żyły i, zaraz tego pożałowawszy, przyszedł do nich po pomoc. Jodi osładzała również codzienne życie mamie – liścikami zostawianymi na lodówce. Bo mama też nie miała łatwo: jej ukochana matka zmarła młodo, mąż ją opuścił, musiała zajmować się wieloma dziećmi, w tym własnym chorym na autyzm synem, utrzymywać rodzinę z niskiej pensji, a do tego miała serce otwarte dla wszystkich z okolicy.

Pewnego dnia Jodi straciła przytomność. Było to zapalenie opon mózgowych. Przykuta do łóżka, miewała chwile zwątpienia, w końcu jednak postanowiła, że się nie podda i wykorzysta czas, by zdziałać coś dobrego. Założyła stronę internetową, zachęcając do pisania tych, którym nie układa się w życiu. Odtąd jej własne w dużej mierze polega na odpisywaniu listów – papierowych! – z pokrzepieniem. W książce „Milion cudownych listów” Jodi opowiada tę historię, zarażając nas swoim optymizmem.

 

Jodi Ann Beckley, „Milion cudownych listów”, Wydawnictwo Insignis, Kraków 2016, ss. 266

Monika Odrobińska
Idziemy nr 46 (580), 13 listopada 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 lutego

Czwartek, II Tydzień Wielkiego Postu
Błogosławieni, którzy w sercu dobrym i szlachetnym zatrzymują słowo Boże
i wydają owoc dzięki swojej wytrwałości.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 16, 19-31
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter