19 maja
czwartek
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Kalisz: spektakl o Janie Pawle II

Ocena: 0
2007
Spektakl słowno-muzyczny pt. "Jan Paweł II – droga do świętości" wystawiony przez Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego odbył się w sobotę wieczorem przy pomniku św. Jana Pawła II obok Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. 20150809 09:50
ek / Kalisz (KAI), sg


Spektakl zorganizowano w ramach Campu międzynarodowego spotkania członków Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego.

Inicjatorką spektaklu poświęconego św. Janowi Pawłowi II była Agata Wierzejska-Holewska z Biura Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Kaliszu, która zainteresowała tym pomysłem Wspólnotę Życia Chrześcijańskiego zgromadzoną na międzynarodowym spotkaniu swoich członków. W spektakl zaangażowali się przedstawiciele Campu z Polski, a także ze wspólnot zagranicznych: Francuzi, Węgrzy i Niemcy. O oprawę muzyczną zadbał zespół wokalny Non Troppo z Kalisza. Program artystyczny składał się z poezji Jana Pawła II, fragmentów wypowiedzi papieża, a także zaprezentowania jego sylwetki jako człowieka świętego.

Refleksją na temat papieża Jana Pawła II podzielił się o. Luke Rodrigues, wiceasystent Światowej Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego z Rzymu. Jezuita wskazał na dwie cechy: współczucie i siłę. – Te dwie cechy są widoczne kiedy spojrzy się na pomnik Jana Pawła II. W tym geście skierowanym w stronę dziecka można dostrzec współczucie, które było widoczne w całym życiu Jana Pawła II. Był on wielkim pasterzem, co było widoczne w jego relacjach z dziećmi, młodzieżą, ludźmi starszymi – mówił o. Rodrigues.

Wskazywał, że Jan Paweł II był niezwykle silnym człowiekiem nie tylko fizycznie, ale też duchowo, moralnie, emocjonalnie, psychologicznie. – Dzięki swojej sile wywarł ogromny wpływ na historię całego świata. Patrząc na ten pomnik zachwyciło mnie połączenie tych dwóch cech w Janie Pawle II, które tworzyły go jako wspaniałego człowieka i papieża. Chciałbym podziękować Polsce za wydanie światu tak wspaniałej osoby – powiedział jezuita.

Spotkanie zakończono wspólnym odśpiewaniem Barki.

Tegoroczny Camp odbył się pod hasłem "Razem z Jezusem". Przez 8 dni uczestnicy spotykali się na rozważaniach modlitewnych i refleksyjnych, a także dzielili się doświadczeniem radości wiary. Członkowie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego przebywali w Ośrodku Caritas Diecezji Kaliskiej w Przedborowie i Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. W międzynarodowym spotkaniu uczestniczyło 47 osób.

Camp zakończy się w niedzielę Mszą Świętą w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

Czwartek, V Tydzień Wielkanocny
Śpiewajcie Panu pieśń nową, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 15, 9-11
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter