24 stycznia
czwartek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Życzenia dla nowego biskupa

Ocena: 0
1102

Życzenia składania ofiary ze swojego biskupiego życia w jedności z ofiarą Chrystusa, przekazał klaretynowi o. Jackowi Kicińskiemu Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

2016-02-14 14:21 
mip, BP KEP / Warszawa (KAI), sg

W sobotę papież Franciszek mianował o. Kicińskiego biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej.

Publikujemy treść listu abp. Stanisława Gądeckiego do nowo mianowanego biskupa pomocniczego archidiecezji wrocławskiej:

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Biskupie,

z radością przyjąłem informację, że Ojciec Święty Franciszek mianował Waszą Ekscelencję Biskupem Pomocniczym Archidiecezji Wrocławskiej. Witam w gronie polskich biskupów oraz zapraszam do współpracy w ramach licznych gremiów Konferencji Episkopatu Polski.

W dzisiejszej Liturgii Słowa słyszymy słowa Jezusa, skierowane do Lewiego: „Pójdź za mną”. Chrystus wypowiedział te słowa również wobec Księdza Biskupa przed laty, kiedy powoływał Ojca do Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów, ale wypowiada je również dzisiaj, w dniu nominacji biskupiej: „Pójdź za mną”.

Z tej okazji, w imieniu Prezydium Konferencji Episkopatu oraz wszystkich biskupów Kościoła Katolickiego w Polsce, chciałbym życzyć, aby będą Pasterzem i przewodząc Wspólnocie Wiernych, podążał Ksiądz Biskup zawsze za Dobrym Pasterzem i tak jak On – był w gotowości oddać za swoją owczarnię życie.

Życzę, aby siły do składania ofiary ze swojego biskupiego życia, w jedności z ofiarą Chrystusa na Górze Golgoty, odnajdywał Ksiądz Biskup na Górze Przemienienia. Niech w ramionach Ojca nasyca się Wasza Ekscelencja pewnością Bożej miłości, którą każdego dnia trzeba będzie oddawać tym, którzy w taką miłość nie wierzą.
Matce Bożej – Królowej Apostołów posługę Księdza Biskupa powierzam,

podpisał: 

+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -