10 grudnia
wtorek
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zrozumieć cierpienie. I Diecezjalny Dzień Chorego i Seniora

Ocena: 0
1213

– Cierpienie jest wpisane w naturę człowieka. Cierpimy duchowo, innym razem cieleśnie. Stygmaty, które otrzymał Ojciec Pio to dowód na to, że cierpienie nie jest karą za grzechy. Dobrze wykorzystane może stać się drogą do zbawienia – mówił w czasie I Diecezjalnego Dnia Chorego i Seniora, w parafii pw. św. Ojca Pio na Gocławiu, jej proboszcz ks. prałat Andrzej Kuflikowski.

fot. Anna Dąbrowska

Centralnym punktem była uroczysta Msza Święta z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych, której przewodniczył biskup warszawsko-praski, ks. Romuald Kamiński.

W homilii ks. bp odniósł się do cierpienia w kontekście tajemnicy zbawienia. – Takie było i jest upodobanie Boga, że poprzez cierpienie, przez dźwiganie wszelkiego rodzaju dolegliwości i ciężarów, prowadzi nas do zbawienia – wyjaśniał. – Prośmy Jezusa o łaskę poznania wartości cierpienia, o łaskę zrozumienia dlaczego tę, a nie inną drogę Bóg dla nas wybrał. Następnie prośmy byśmy mieli dość sił, by przyjąć to co zostało nam ofiarowane, by nic z tego nie zostało zmarnowane, by cierpienie stało się dla nas błogosławieństwem, a nie przekleństwem.

Duchowny zaapelował także do cierpiących o udział w zbawczej misji bliźnich: – Bogaci darem cierpienia pomóżmy w ratowaniu świata, w ratowaniu milionów ludzi, którzy idą przez tę ziemię borykając się z trudnościami, ponieważ nie mają świadomości obecności Boga.

W czasie Mszy Świętej wierni mogli oddać cześć relikwiom bł. Hanny Chrzanowskiej, które następnie zostały przekazane przedstawicielom służby zdrowia. Odtąd będą peregrynowały po mieszczących się na terenie diecezji warszawsko-praskiej szpitalach i placówkach służby zdrowia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 10 grudnia

Głoście Jego chwałę wśród wszystkich narodów, rozgłaszajcie Jego cuda pośród wszystkich ludów.
Dziś w Kościele:
+ wtorek, II tydzień Adwentu,
wspomnienie NMP Loretańskiej
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 40, 1-11; Ps 96; Mt 18, 12-14
+ Komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNasze patronaty


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -