20 lutego
środa
Leona, Ludomira, Zenobiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Złotów: Święto Młodych - Projekt Kostka 2016

Ocena: 0
1119

Zespoły Raz Dwa Trzy i Filadelfia, hip-hopowy duet Wyrwani z Niewoli oraz raper Tau wystąpią podczas tegorocznego Święta Młodych w diecezji bydgoskiej – Projekt Kostka 2016.

2016-09-07 12:32
jm / Złotów (KAI), mz
fot. Facebook.pl / Projekt Kostka

Spotkanie, które będzie diecezjalnym świadectwem wiary, odbędzie się w dniach 9-11 września w Złotowie (woj. wielkopolskie). Za jego organizację odpowiadają m.in. Misjonarze Świętej Rodziny oraz wspólnoty młodzieżowe.

– Połączenie inspirujących warsztatów, spotkań ze znanymi osobami oraz muzycznego festiwalu odbędzie się w na Półwyspie Rybackim. Na Projekt Kostka 2016 zaproszona jest młodzież z całej diecezji bydgoskiej w ramach dziękczynienia za Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Wszystko po to, aby niczego, co w życiu młodego człowieka istotne, nie przegapić, a zarazem wyznaczyć sobie cele na przyszłość – powiedział ks. Adrian Piecuch MSF.

Celem Projektu Kostka 2016 jest zachęta, by w młodości podjąć wyzwanie nawiązania relacji z Bogiem. Inspiracja jest św. Stanisław Kostka, którego liturgiczne święto przypada 18 września. – Chcemy dać młodym poczucie, że w swoich młodzieńczych poszukiwaniach sensu życia i wiary nie są osamotnieni – podkreślił ks. Piecuch MSF.

Organizatorzy zaprosili gości i zespoły reprezentujące najróżniejsze środowiska. Trzy dni zostaną wypełnione spotkaniami, koncertami, warsztatami oraz atrakcjami, które w nowoczesnej oprawie stworzą niepowtarzalny klimat.

– Takiej propozycji dla naszej diecezjalnej młodzieży jeszcze nie było. Misjonarze Świętej Rodziny – duszpasterze parafii Wniebowzięcia NMP w Złotowie – każdego roku starają się ten projekt rozwijać i udoskonalać. Wraz z liderami i wolontariuszami tworzymy bardzo kreatywną i dynamiczną ekipę. W tym wszystkim mobilizuje nas papież Franciszek, który zaznaczył, że Światowe Dni Młodzieży nie kończą się w Krakowie, tylko tak naprawdę dopiero zaczynają w naszych miastach, domach i rodzinach – zakończył ks. Adrian Piecuch MSF.

Wieczór Chwały (Hala Widowiskowo-Sportowa, ul. Boh. Westerplatte 9) rozpocznie się w piątek o godz. 18. Natomiast Diecezjalne Spotkanie Młodych (Półwysep Rybacki) zainauguruje Eucharystia w sobotę o godz. 15. Finałem będzie niedzielne spotkanie (Półwysep Rybacki), którego początek zaplanowano na godz. 16.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -