21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Zainaugurowano nowy rok pracy Centrum Formacji Misyjnej

Ocena: 0
823

W Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku formacyjnego. Przez najbliższe dziewięć miesięcy jedenaście osób poprzez ćwiczenia duchowe, studia z zakresu misjologii, a zwłaszcza naukę języka obcego będzie przygotowywało się do wyjazdu na misje.

fot. archiwum księdza Mateusza Dziedzica

Eucharystii na rozpoczęcie nowego roku formacyjnego przewodniczył bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji. Wykład inauguracyjny wygłosił o. dr. Tomasz Szyszka SVD nt. „Misyjnych aspektów w nauczaniu papieża Franciszka”.

W czasie Mszy św. Bp Mazur podkreślił, że warunkiem skuteczności apostolstwa jest otwartość na Ducha Świętego, ponieważ to On jest głównym sprawcą ewangelizacji. - Nasza działalność misyjna, czy wszelka posługa, przyniesie obfite owoce, kiedy uznamy swoją własną słabość i moc Bożej łaski. My jesteśmy jedynie pomocnikami Boga. Mamy siać i podlewać, a to On daje wzrost – powiedział.

Podkreślił, że to miłość jest kluczem do ludzkiego serca. – W naszyj działalności musimy najpierw poznać ludzi, do których Pan nas kieruje. Musimy starać się ich zrozumieć, by zdobyć ich zaufanie – tłumaczył. – Nie bądźcie minimalistami. Niech wasze serca pragną zbawienia wszystkich ludzi. Zaufajcie do końca Bogu wierząc, że On działa, że was prowadzi, wspiera i nigdy nie zostawi samych – zaapelował do przyszłych misjonarzy bp Mazur.

Zaznaczył, że najważniejszym miejscem formacji i wewnętrznej jest osobista modlitwa. – - Niech za przykładem św. Jana Mari Vianneya waszym uniwersytetem będzie klęcznik i ławka w kaplicy przed Najświętszym Sakramentem. Tylko w zjednoczeniu z Bogiem napełniamy się Jego miłością, którą On nas umiłował, byśmy miłowali tych do których nas posyła – przekonywał bp Mazur.

Na zakończenie liturgii zgodnie z tradycją przyszli misjonarze otrzymali z rąk biskupa encyklikę „Redemptoris missio”.

Formację w CFM podjęło w tym roku jedenaście osób, w tym: czterech kapłanów diecezjalnych ( ks. Marek Bacior, ks. Paweł Dąbrowa, ks. Tomasz. Kaczor i ks. Maciej Pawłowski), cztery siostry zakonne (s. Karola Anna Matyjaszczyk ze Zgromadzenia Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa, s. Magdalena Odolińska i s. Janina Samolewicz ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, oraz s. Anna Milena Sowińska ze Zgromadzenia Bożej Opatrzności), jeden zakonnik (o. Elizeusz Krzysztof Czwerenko), jeden brat zakonny (br. Krzysztof Jakubca) i jedna osoba świecka ( Barbara Kubicka). Wyjadą oni do takich krajów jak Boliwia, Kuba, Peru, Jamajka, Afryka Południowa, Kazachstan i Kamerun.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter