7 czerwca
środa
Roberta, Wieslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

We wrześniu w Warszawie konferencja episkopatów Europy Środkowo-Wschodniej

Ocena: 0
351

Podjęcie wspólnej refleksji nad ochroną dzieci i młodzieży oraz wymiana doświadczeń w zakresie prewencji wykorzystania seksualnego i nawiązanie systematycznej współpracy w tym temacie - to główne cele międzynarodowej konferencji „Nasza wspólna misja: ochrona dzieci Bożych”, która zgromadzi w drugiej połowie września w Warszawie przedstawicieli episkopatów z blisko 20 krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

fot. z archiwum www.idziemy.pl

Organizatorem spotkania jest Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni przedstawiciele konferencji episkopatów oraz wyższych zgromadzeń zakonnych męskich i zakonów żeńskich z blisko 20 krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Udział w konferencji potwierdzili już przedstawiciele m.in. z Czech, Słowacji, Węgier, Rosji i Chorwacji.

O założeniach wrześniowego spotkania poinformowała w swoim komunikacie Papieska Komisja ds. Ochrony Małoletnich, która jest organizatorem tej inicjatywy we współpracy z Konferencją Episkopatu Polski.

Przez cztery dni członkowie Komisji będą spotykać się i prowadzić dialog z biskupami, przywódcami religijnymi i świeckimi z Kościołów łacińskich i obrządku wschodniego w regionie, aby zrozumieć potrzeby i wyzwania, przed którymi stoją, promując strategie zapobiegania i leczenia osób zranionych seksualnym wykorzystywaniem dzieci przez duchownych

- napisano w komunikacie Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

Celem konferencji jest podjęcie wspólnej refleksji nad ochroną dzieci i młodzieży, wymiana doświadczeń z podejmowanych działań w zakresie prewencji wykorzystania seksualnego oraz nawiązanie systematycznej współpracy w tym temacie między episkopatami w tej części Europy

- poinformował ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Konferencja była planowana i przygotowywana od połowy 2019 r. Pierwotnie miała odbyć się w maju 2020 r., ale pandemia pokrzyżowała te plany.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 7 czerwca

Środa - IX Tydzień zwykły
Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 12, 18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter