24 września
niedziela
Gerarda, Ruperta, Tomiry
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: Różaniec do Matki Bożej z Guadalupe

Ocena: 0
471

W tym roku Papież nie odprawi Mszy w intencji Ameryki z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe. Tym razem przypada ono bowiem w niedzielę. Zamiast tego przebywający w Rzymie Latynosi, zgromadzą się dziś na różańcu na placu św. Piotra.

fot. www.vaticannews.va

Coroczne Msze w rocznicę objawień Matki Bożej z Guadalupe stały się w Watykanie dobrze zakorzenioną tradycją zapoczątkowaną jeszcze przez Benedyka XVI i kontynuowaną przez Papieża z Argentyny. Tym razem zamiast Mszy w Bazylice Watykańskiej Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej proponuje Różaniec na placu św. Piotra. Rozpocznie się on dziś o godz. 10.00 Każdą dziesiątkę poprowadzą przedstawiciele innego kraju. Z Latynosami będzie się modlił przewodniczący Komisji kard. Marc Ouellet. Nabożeństwo zakończy Anioł Pański z Papieżem.

Święto Matki Bożej z Guadalupe przypada w ostatni dzień objawień maryjnych azteckiemu Indianinowi św. Juanowi Diego. Za dziesięć lat będziemy obchodzić 500. rocznicę tego wydarzenia – mówi ks. Rodrigo Guerra, sekretarz Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

Papież ostatnio przypomniał o znaczeniu dobrego przygotowania  jubileuszu objawień w Guadalupe, który będziemy obchodzić w 2031 r. Franciszek chce byśmy połączyli to z przygotowaniami do Jubileuszu Odkupienia w 2033 r. Tym różańcem na placu św. Piotra rozpoczynamy drogę modlitwy i publicznego świadectwa, poprzez które katolicy z Ameryki uznają w Maryi z Guadalupe Matkę Boga oraz Matkę nas wszystkich, która nas jednoczy a także prosi, byśmy wnosili swój wkład w budowanie małego świętego domku, czyli Królestwa Bożego na całym amerykańskim kontynencie

- wyjaśnia ks. Guerra.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 24 września

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Dla mnie bowiem żyć – to Chrystus,
a umrzeć – to zysk.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 20, 1-16a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Do każdego inaczej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter