29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan: Różaniec do Matki Bożej z Guadalupe

Ocena: 0
341

W tym roku Papież nie odprawi Mszy w intencji Ameryki z okazji święta Matki Bożej z Guadalupe. Tym razem przypada ono bowiem w niedzielę. Zamiast tego przebywający w Rzymie Latynosi, zgromadzą się dziś na różańcu na placu św. Piotra.

fot. www.vaticannews.va

Coroczne Msze w rocznicę objawień Matki Bożej z Guadalupe stały się w Watykanie dobrze zakorzenioną tradycją zapoczątkowaną jeszcze przez Benedyka XVI i kontynuowaną przez Papieża z Argentyny. Tym razem zamiast Mszy w Bazylice Watykańskiej Papieska Komisja ds. Ameryki Łacińskiej proponuje Różaniec na placu św. Piotra. Rozpocznie się on dziś o godz. 10.00 Każdą dziesiątkę poprowadzą przedstawiciele innego kraju. Z Latynosami będzie się modlił przewodniczący Komisji kard. Marc Ouellet. Nabożeństwo zakończy Anioł Pański z Papieżem.

Święto Matki Bożej z Guadalupe przypada w ostatni dzień objawień maryjnych azteckiemu Indianinowi św. Juanowi Diego. Za dziesięć lat będziemy obchodzić 500. rocznicę tego wydarzenia – mówi ks. Rodrigo Guerra, sekretarz Papieskiej Komisji ds. Ameryki Łacińskiej.

Papież ostatnio przypomniał o znaczeniu dobrego przygotowania  jubileuszu objawień w Guadalupe, który będziemy obchodzić w 2031 r. Franciszek chce byśmy połączyli to z przygotowaniami do Jubileuszu Odkupienia w 2033 r. Tym różańcem na placu św. Piotra rozpoczynamy drogę modlitwy i publicznego świadectwa, poprzez które katolicy z Ameryki uznają w Maryi z Guadalupe Matkę Boga oraz Matkę nas wszystkich, która nas jednoczy a także prosi, byśmy wnosili swój wkład w budowanie małego świętego domku, czyli Królestwa Bożego na całym amerykańskim kontynencie

- wyjaśnia ks. Guerra.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter