9 sierpnia
wtorek
Romana, Ryszarda, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Watykan praktycznie dla Ukrainy

Ocena: 5
685

Jałmużnik Papieski kard. Konrad Krajewski w rozmowie z Radiem Watykańskim zapewnił, że codziennie spod rzymskiej bazyliki św. Zofii wyjeżdża w stronę Ukrainy kilka samochodów ciężarowych z najbardziej potrzebnymi artykułami dla cierpiącej ludności. Pomoc Ojca Świętego dociera również poprzez kanały dyplomatyczne za pośrednictwem nuncjuszy apostolskich.

Fot. VaticanMedia - Kard. Krajewski o pomocy Papieża dla Ukrainy

Taka pomoc została przekazana wczoraj do Rumunii, która również przyjmuje uchodźców. Chodzi szczególnie o wschodnią część kraju, która jest bardzo biedna. Dlatego właśnie nuncjusz napisał do papieża zwracając się o pomoc finansową i została ona natychmiast wysłana kanałem dyplomatycznym.

Wczoraj zadzwoniłem do kliniki Gemelli. To jest szpital i uniwersytet katolicki. W najbliższych godzinach otrzymamy bardzo wiele leków, potrzebnych podczas wojny, czyli tych bezpośrednio ratujących życie. I myślę, że już jutro wyślemy na Ukrainę to wszystko, co otrzymaliśmy. Podobnie w Neapolu, wszystkie apteki uczestniczą w zbieraniu leków dla Ukrainy i te wszystkie leki będą przekazane do konsulatu ukraińskiego i również w tym tygodniu powinny trafić na Ukrainę

– zapowiedział w czwartek kard. Krajewski.

Ojcu Świętemu non stop poszczególni ludzie wpłacają na konto naszego Biura Dobroczynności pieniądze z dopiskiem «na Ukrainę», bo wiedzą, że będą one dobrze użyte. To nie są pieniądze, które im zbywają, niektórzy dają naprawdę ogromną część swoich majątków i my tymi pieniędzmi szybko dysponujemy, ponieważ drogą dyplomatyczną można czasem w parę godzin przesłać je do zainteresowanych.

Zgodnie ze wspomnianymi zapowiedziami dzisiaj w godzinach porannych kard. Konrad Krajewski przekazał w imieniu papieża Franciszka pilnie potrzebne strzykawki, środki dezynfekujące i opatrunkowe oraz inne materiały służące opatrywaniu ran.

Środki te wkrótce dotrą na Ukrainę. Wielu ukraińskich kierowców ciężarówek udostępniło swoje pojazdy, aby nieść pomoc cierpiącym rodakom. Urząd Dobroczynności Apostolskiej za pośrednictwem nuncjuszy przekazuje również fundusze na pomoc uchodźcom uciekającym przed wojną. Pomoc humanitarna w Rzymie jest przekazywana przy bazylice św. Zofii, gdzie dostarczane są ubrania, konserwy, zabawki dla dzieci oraz inne produkty. Bazylika ta jest miejscem spotkań wspólnoty ukraińskiej, gdzie wiele osób przybyłych do Włoch znajduje miejsce modlitwy oraz dzieli się również praktycznymi potrzebami.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 sierpnia

Wtorek, XIX tydzień zwykły - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
 Posłuchaj, córko, spójrz i nakłoń ucha
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 25, 1-13
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter