28 maja
niedziela
Jaromira, Justa, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W USA powstaje Centrum Rodziny i Życia imienia św. Joanny Beretty Molli

Ocena: 4.8
649

Z inicjatywy córki św. Joanny Beretty Molli, Gianny Emanueli, w Springfield w USA powstanie Międzynarodowe Centrum Rodziny i Życia poświęcone jej matce. Ma ono pomóc w szerzeniu wiedzy na temat postaci świętej, wspierać rodziny w dążeniu do świętości i promować szacunek dla każdego ludzkiego życia.

Fot. José Luiz Bernardes Ribeiro/ Wikimedia Commons/licencja CC BY-SA 3.0

Kard. Carlo Maria Martini mówiąc o św. Joannie Berettcie Molli wskazywał, że świętość, jaką ona proponuje, jest świętością ogólnodostępną, osiągalną dla każdego, świętością dnia codziennego. Właśnie w celu promowania takiej świętości powstaje Międzynarodowe Centrum Rodziny i Życia.

Od mojej matki i ojca nauczyłam się głębokiej wiary i niezachwianej ufności w Bożą Opatrzność. Utworzenie tego centrum daje mi szansę dzielić się tym darem z innymi i pomagać rodzinom, aby razem stawały się świętsze

- powiedziała Gianna Emanuela Molla.

Springfield wybrała ze względu – jak mówi – na wielką wiarę i zaangażowanie w obronę życia miejscowego biskupa, syna polskich emigrantów, Thomasa Paprockiego. Centrum będzie miało swoją siedzibę w pobliżu kościoła św. Franciszka z Asyżu i The Evermode Institute, czyli nowego centrum duchowości i myśli katolickiej prowadzonego przez norbertanów.

Gianna Emanuela Molla jest najmłodszym dzieckiem zmarłej w 1962 r. Joanny. Licząca dziś 61 lat kobieta jest jedną z najaktywniejszych propagatorek życia i świętości swojej matki. Wybrała również ten sam zawód co ona – jest lekarzem. Przed laty zrezygnowała jednak z pracy, aby zaopiekować się schorowanym ojcem, Piotrem Mollą, który zmarł w 2010 r. W ten sposób dokonała podobnego wyboru jak jej mama, która mawiała, że gdyby rodzina wymagała porzucenia pracy zawodowej, nie zastanawiałaby się ani chwili.

Czytaj także: Św. Joanna Beretta Molla, patronka dzieci poczętych

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Sobota, VII Tydzień Wielkanocny
Poślę wam Ducha Prawdy,
On doprowadzi was do całej prawdy.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 21, 20-25
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna do Ducha Świętego

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter