9 lutego
czwartek
Apolonii, Eryki, Cyryla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Święcenia prezbiteratu w diecezji warszawsko-praskiej

Ocena: 0
391

W bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, 5 grudnia dwóch diakonów zostało wyświęconych na prezbiterów. Święceń udzielił biskup pomocniczy Marek Solarczyk.

fot. https://www.facebook.com/bpmsolarczyk

Sakrament przyjęli diakon Antoni Przybysz, który ma 61 lat, i pochodzi z parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Kobyłce. Ukończył Ogólnopolskie Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń, jest absolwentem Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Natomiast drugi z diakonów Przemysław Piotr Matuszewski ma 30 lat i pochodzi z parafii pw. św. Mikołaja w Niedzborzu w diecezji płockiej. Formację seminaryjną rozpoczął w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku, następnie kontynuował w Wyższym Seminarium Duchownym diecezji siedleckiej, gdzie otrzymał święcenia diakonatu. Obydwaj kandydaci do święceń prezbiteratu przez ostatnie półtora roku odbywali praktykę duszpasterską w parafiach diecezji warszawsko-praskiej.

W homilii bp Solarczyk powiedział, że do Jezusa garnęli się różni ludzie, ponieważ potrzebowali wsparcia i w ten sposób dotykali tajemnicy świętości Boga. – Dlatego Chrystus zostawił we wspólnocie Kościoła tych, którzy mają być dla owiec, mają nim służyć. Dziękujemy Bogu za was – zaznaczył biskup. Przypomniał, że poprzez historię życia prezbiterów pełną doświadczeń,  Pan Bóg potwierdza, że wybrał ich oraz chce im powierzyć sakrament kapłaństwa oraz przez nich zrealizować to co przyniósł Jezus Chrystus Najwyższy i Wieczny Kapłan.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 9 lutego

Czwartek, V tydzień zwykły
Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo,
które ma moc zbawić dusze wasze.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 7, 24-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna przed świętem Matki Bożej z Lourdes cz.2

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter