3 czerwca
środa
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ŚDM: do Panamy pojedzie ok. 350 tys. pielgrzymów

Ocena: 0
288

Organizatorzy ŚDM Panama 2019 przygotowują zakwaterowanie dla ok. 350 tys. zarejestrowanych pielgrzymów. Według planów 200 tys. spośród nich zamieszka u panamskich rodzin.

fot. ? Mazur/episkopat.pl

Pielgrzymi, którzy wezmą udział w ŚDM Panama 2019, zamieszkają w 4 strefach zakwaterowania, zlokalizowanych w odległości do ok. 1 godz. 15 min. od centrum stolicy. Ok. 200 tys. z nich ma zamieszkać u panamskich rodzin, pozostali – podobnie jak podczas poprzednich edycji spotkania – w szkołach i na polach namiotowych.

Zgodnie z dotychczasową praktyką, sugerowany wiek uczestników, to 18-30 lat, choć organizatorzy umożliwią uczestnictwo w spotkaniu także młodszym osobom, od 15 roku życia, przy spełnieniu odpowiednich warunków formalnych. 

Szczegóły dotyczące organizacji najbliższych ŚDM przedstawiają organizatorzy spotkania podczas światowego zjazdu delegatów, który z inicjatywy dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia trwa w Rzymie.

34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38) Poprzedzą jej Dni w Diecezjach, które w dn. 17-21 stycznia 2019 r. odbędą się we wszystkich panamskich diecezjach, oprócz stołecznej archidiecezji, a także w diecezjach Nikaragui i Kostaryki.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 czerwca

Środa, IX Tydzień zwykły
+ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Jestem Bogiem Abrahama, Izaaka i Jakuba.
Bogiem nie umarłych, lecz żywych.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): 2Tm 1,1-3.6-12; Ps 123,1b-2; Mk 12,18-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter