23 sierpnia
piątek
Apolinarego, Filipa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rowery dla "ekologicznego papieża"

Ocena: 0
899

Podczas wczorajszej audiencji generalnej papież Franciszek otrzymał 10 rowerów o napędzie elektrycznym od firmy z Toskanii. Ma to stanowić wyraz podziękowania za ogłoszoną w ubiegłym roku papieską encyklikę „Laudato si'”.

2016-01-28 11:01
ts / Watykan (KAI), sg
fot. PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

Jak poinformowały media włoskie, rowery będą do dyspozycji pracowników Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

W swojej ekologicznej encyklice Franciszek opowiada się m.in. za coraz szerszym korzystaniem z alternatywnych źródeł energii z myślą o ochronie środowiska. Od tego czasu zyskał sobie przydomek „ekologicznego papieża”. Franciszek już kilkakrotnie otrzymywał rowery, z których większość przekazywał na tradycyjną już loterię w Watykanie wspierającą cele dobroczynne.

Franciszek otrzymał już wiele wyjątkowych prezentów. Na przykład piłkarski klub FC Bayern podarował Ojcu Świętemu zysk z jednego z meczów towarzyskich, który wyniósł milion euro. W 2014 roku, na swoje 80 urodziny Franciszek otrzymał od przedsiębiorstw rolnych z Hiszpanii 800 kilogramów mięsa z kurcząt, natomiast firma Harley-Davidson z USA, znany na świecie producent motocykli, z okazji 110-lecia swego istnienia podarowała Franciszkowi jeden z wyprodukowanych tam motocykli. Wkrótce potem Franciszek wystawił go na licytację.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 sierpnia

„Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem”.

Dziś w Kościele: piątek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Róży z Limy, dziewicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Rt 1,1.3-6.14b-16.22; Ps 146 (145),5-10; Mt 22,34-40
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -