25 kwietnia
czwartek
Marka, Jaroslawa, Wasyla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Republika Czeska: Kościół apeluje o modlitwę przed wyborami parlamentarnymi

Ocena: 0
568

O głęboką refleksję oraz modlitwę przed planowanymi na październik wyborami parlamentarnymi zaapelowali do wiernych biskupi Republiki Czeskiej. W Pradze opublikowano komunikat, przyjęty przez episkopat podczas obrad plenarnych na Velehradzie w dniach 6 i 7 lipca.

Fot. episkopat.pl

Biskupi przypominają, że każde wybory są wyjątkowe i ważne, ponieważ wyznaczają przyszły kierunek rozwoju kraju. Nawiązują do słów kardynała Tomáška wypowiedzianych w listopadzie 1989 roku podczas „aksamitnej rewolucji”: „W tej ważnej godzinie walki o prawdę i sprawiedliwość w naszym kraju, ja i Kościół katolicki stoimy po stronie narodu” - stwierdzają.

Jeśli jesteśmy katolickimi chrześcijanami, mamy być również dobrymi obywatelami i sąsiadami. Chcemy uczynić wszystko, co w naszej mocy, dla wspólnego dobra naszego kraju

- piszą biskupi i zachęcają do uczestnictwa w wyborach.

Autorzy komunikatu zwracają uwagę, że chrześcijanin nie powinien głosować tylko według osobistych preferencji, ale zawsze powinien mieć na uwadze dobro wspólne, a więc chrześcijańską miłość bliźniego. Zachęcają do gruntownego zastanowienia się nad programami wyborczymi i prezentowanymi deklaracjami, aby nie popierać tych, których intencje są sprzeczne z nauką katolicką, np. w dziedzinie moralności, sprawiedliwości czy zamierzeń Stwórcy wobec człowieka.

Ponadto ważne jest życie zgodne z zasadami chrześcijańskimi w sposób autentyczny i uczciwa praca. Wreszcie, co nie mniej ważne, naszym zaszczytnym obowiązkiem jest modlitwa za naszą ojczyznę i za wszystkich, którzy w niej mieszkają

– przypominają biskupi.

Duchowni wzywają wiernych do podjęcia na czterdzieści dni przed wyborami modlitwy o ich pomyślny wynik w parafii lub w rodzinach. Proponują także podjęcie w pierwszy piątek października postu w tej intencji. Zachęcają do podejmowania także innych dzieł, zaznaczając, że kreatywność w tej dziedzinie nie ma granic.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 kwietnia

Środa, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 12, 44-50
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter