19 czerwca
wtorek
Gerwazego, Protazego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rekolekcje z księdzem Tischnerem

Ocena: 0
952

Pod hasłem "Miłosierdzie – wszystko jest do uratowania" w Ludźmierzu w dniach 18-20 marca odbędą się XIII Rekolekcje z księdzem Tischnerem. W tym roku przypada 85. rocznica urodzin księdza profesora.

2016-02-26 15:04
jg / Ludźmierz (KAI), mz

– W haśle rekolekcji kryje się wiele cennych wskazówek dla naszego życia, często bardzo poplątanego. Wydaje się nam, że już nic się nie da zrobić, sytuacja beznadziejna. Nic z tych rzeczy. Wszystko jest do uratowania. Zapraszamy do Ludźmierza – mówi KAI Kazimierz Tischner, brat ks. prof. Józefa Tischnera.

Rekolekcje w Ludźmierzu poprowadzi znany i ceniony duszpasterz jezuita ks. Jacek Prusak. Duchowny jest teologiem, psychoterapeutą, psychologiem. Prorektor Akademii "Ignatianum" w Krakowie, adiunkt w Instytucie Psychologii tej uczelni.

Rekolekcje rozpoczną się w piątek 18 marca w Ludźmierzu. Na godz. 18.30 zaplanowano występ chóru Magnificat pod dyrekcją Adama Rajskiego i naukę rekolekcyjną. O godz. 20 rozpocznie się Droga krzyżowa, nabożeństwo poprowadzi młodzież z Ludźmierza. Na zakończenie pierwszego dnia jak zawsze odbędą się nocne rozmowy z rekolekcjonistą w ludźmierskim domu pielgrzyma.

Bardzo ciekawie zapowiada się drugi dzień rekolekcji. W sobotę 19 marca o godz. 9 odbędzie się nabożeństwo pokutne i indywidualne rozmowy ze spowiednikami – ojcami jezuitami i dominikanami. Gościem rekolekcji będzie dziennikarz "Gościa Niedzielnego" Marcin Jakimowicz. Spotkanie z nim nosi tytuł "Nie-ludzki Bóg – opowieść o miłosierdziu". Z kolei ks. Jacek Ponikowski rozważy temat "Dom jak wspólnota", a Monika Buczek wystąpi z tematem "Na rozpacz jest odpowiedź". Ciekawie zapowiada się także dyskusja "Tischnerowców" pod hasłem "Manowce – co z tego wynikło?".

Jak zawsze na rekolekcjach nie zabraknie góralskiego folkloru. Tym razem z koncertem wystąpi zespołu "Majeranki" z Rabki pod dyrekcją Doroty Majerczyk.

W ostatni dzień rekolekcji Msza św. z nauką rekolekcyjną odbędzie się o godz. 9.00. Po niej w domu pielgrzyma spotkanie z Aleksandrą Krasowską-Kwiecień pod hasłem "Życie wokół śmierci – śmierć wokół życia". Będzie też rozmowa z bratem Jerzym Szteligą i Dianą Bonowicz, zatytułowane "Czy jest nadzieja dla Afryki?"

Organizatorem rekolekcji jest Stowarzyszenie "Drogami Tischnera" i ludźmierskie sanktuarium. Wszelkie dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej stowarzyszenia – www.tischner.info.pl, a zgłoszenia przyjmuje Maria Żurek (tel. 600 500 752).

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły