20 lipca
piątek
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent spotkał się z Kolędnikami Misyjnymi

Ocena: 0
581

– Jesteście częścią tej misji – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z dziećmi biorącymi udział w akcji Kolędnicy Misyjni.

2016-02-01 19:11
lk, prezydent.pl (KAI) / Warszawa, mz

Młodzi artyści z parafii św. Barbary w Łęcznej zaprezentowali Parze Prezydenckiej scenkę kolędniczą i śpiewali polskie kolędy.

Kolędnicy Misyjni to dzieci, które łączą polską tradycję kolędowania z niesieniem pomocy rówieśnikom w krajach misyjnych. W okresie Bożego Narodzenia chodzą od domu do domu, dzieląc się z mieszkańcami swojej parafii ewangeliczną radością i błogosławieństwem. Zachęcają przy tym do modlitwy i ofiary na rzecz ich rówieśników. W tym roku pomagają w edukacji dzieciom na Madagaskarze.

– To, co tak pięknie robicie, to wielkie wsparcie dla pracy tych misjonarzy, którzy bezpośrednio tam, w różnych miejscach na świecie, teraz na Madagaskarze, realizują swoją misję – z jednej strony niesienia wiary, ale chyba przede wszystkim niesienia wielkiej pomocy duchowej i materialnej – podkreślił Andrzej Duda. Wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą złożył podziękowania dzieciom za ich wysiłek i dar serca.

Prezydent zaznaczył, że ta pomoc, która wspiera projekty edukacyjne, także szpitale czy domy dla dzieci ulicy to pomoc bardzo często ratująca życie. – I dlatego jestem wam ogromnie wdzięczny, że się angażujecie, że wpisujecie się w to, co głosi Ojciec Święty Franciszek, który ogłosił ten rok Rokiem Miłosierdzia – powiedział Andrzej Duda. – Dziękujemy, że mogliśmy przyłączyć się do tego dzieła – dodał prezydent.

Podziękował też organizatorom Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci za to, że swoim sercem i pracą wspierają misję. Pierwsza Dama złożyła przybyłym gościom życzenia noworoczne.

W spotkaniu uczestniczył m.in. ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy PDM.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci powstało w 1843 r. we Francji. Zrzeszało katolickie dzieci, które podjęły modlitwę i wyrzeczenia dla ratowania chińskich dzieci w czasie głodu. W ciągu 20 lat znane było już nie tylko w Europie, ale także w obu Amerykach i w Azji. W 1922 r. papież Pius XII uczynił je „papieskim”, zalecając jego rozwój w każdej parafii i diecezji na świecie.

Polskie dzieci pomogły już dzieciom w Indiach, w Sudanie Południowym, dwóch krajach Kotliny Kongo, Ugandzie, Republice Środkowoafrykańskiej, Burkina Faso, Peru, Wietnamie, Pakistanie, Boliwii i Papui Nowej Gwinei.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI