2 kwietnia
niedziela
Wladyslawa, Franciszka, Teodozji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Po wakacjach - rekrutacja wolontariuszy ŚDM w Panamie

Ocena: 0
767

We wrześniu lub październiku Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM rozpocznie rekrutację wolontariuszy długoterminowych, którzy pojadą do Panamy przygotowywać Światowe Dni Młodzieży. Panamski Komitet Organizacyjny zwrócił się z prośbą o wydelegowanie trzech osób z Polski, które podejmą tę posługę ok. rok przed rozpoczęciem spotkania młodych.

fot. Marcin Mazur / Episkopat.pl

Informacje dotyczące wolontariatu ŚDM podało na stronie kierunekpanama.pl Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM. Jak przypominają odpowiedzialni za polskie przygotowania do ŚDM, wolontariat ŚDM dzieli się na posługę długo- i krótkoterminową, a o ich liczbie, podobnie jak o czasie i rodzaju posługi, decydują gospodarze spotkania młodych.

Zgodnie z prośbą Komitetu Organizacyjnego ŚDM Panama 2019, w gronie wolontariuszy długoterminowych ma znaleźć się troje Polaków, którzy na około rok przed spotkaniem młodych rozpoczną posługę wolontariacką w Panamie. Polski etap rekrutacji tych osób rozpocznie się po wakacjach – we wrześniu lub na początku października. Podobnie jak przy poprzednich edycjach ŚDM, wolontariusze długoterminowi będą zajmowali się m.in. tłumaczeniami, rejestracją i zadaniami związanymi z logistyką.

– Szukamy osób, które mają już jakieś doświadczenie Światowych Dni Młodzieży, choć oczywiście aplikować może każdy. W tej chwili mamy już kilkadziesiąt zgłoszeń od osób, które są zainteresowane długoterminową posługą w Panamie – mówi KAI ks. Emil Parafiniuk, dyrektor KBO ŚDM.

Z kolei wolontariat krótkoterminowy dedykowany jest dla wszystkich młodych ludzi, którzy na miesiąc przed rozpoczęciem służby ukończą 18 lat i pomyślnie przejdą proces rekrutacji, prowadzony przez Panamczyków. Rejestracja wolontariuszy krótkoterminowych rozpocznie się najprawdopodobniej na rok przed ŚDM, wraz z uruchomieniem systemu rejestracyjnego uczestników spotkania młodych.

Zarówno w przypadku wolontariatu długo-, jak i krótkoterminowego, jednym z warunków, jakie muszą spełnić kandydaci, jest bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego – najlepiej angielskiego lub hiszpańskiego.

34. ŚDM odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. w Panamie pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, zaplanowane w terminie 17-21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 kwietnia

Niedziela Palmowa
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci,
i to śmierci krzyżowej.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 26,14-27,66
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Rozdarta zasłona


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter