11 grudnia
wtorek
Damazego, Waldemara, Daniela
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Ocena: 0
977

W piątek 17 czerwca rozpocznie się na Jasnej Górze dwudniowa Ogólnopolska Pielgrzymka Akcji Katolickiej. W tym roku będzie ona przebiegała pod hasłem „Z dziękczynieniem za łaskę chrztu i chrześcijańską Ojczyznę”.

2016-06-16 14:53
mag / Częstochowa (KAI), mz

– Stając razem przed tronem Maryi, chcemy dziękować Bogu za dar wiary i prosić Go o potrzebne łaski dla Kościoła, Polski i dla naszego stowarzyszenia – powiedział Asystent Krajowy Akcji Katolickiej bp Marek Solarczyk. Zapowiedział również, że w tym roku członkowie stowarzyszenia w sposób szczególny swoją modlitwą ogarną także zbliżające się w Polsce ŚDM.

– Zależy nam, żeby to wydarzenie było pięknym dziełem, które wniesie w serca młodego pokolenia wiele Bożych łask, żeby udało się dobrze je zrealizować a więc również, żeby przebiegło bezpiecznie – powiedział bp Solarczyk.

Zwrócił uwagę, że choć do przyjazdu gości z zagranicy pozostał jeszcze miesiąc, to dzieło, jakim są ŚDM w Polsce, rozpoczęło się trzy lata temu. – Nie możemy nie zobaczyć i nie docenić jak ogromny potencjał młodych ludzi zaangażowanych w życia Kościoła został uruchomiony w naszych diecezjach i naszych parafiach. Warto, by to było kontynuowane i rozwijane po ŚDM i o to również jako AK będziemy się na Jasnej Górze modlić – zapowiedział asystent krajowy Stowarzyszenia.

Podobnie jak w poprzednich latach, w ramach pielgrzymki w piątek odbędzie się konferencja i Apel Jasnogórski. W sobotę członkowie AK spotkają się w archikatedrze częstochowskiej z abp. Wacławem Depo, skąd przejdą w uroczystej procesji przed szczyt Jasnej Góry. Tam o. godz. 11.30 odbędzie się centralna Msza święta, pod przewodnictwem Asystenta Krajowego Akcji Katolickiej bp. Marka Solarczyka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -