27 kwietnia
sobota
Zyty, Teofila, Felicji
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Pielgrzymi ŚDM modlili się w areszcie śledczym

Ocena: 0
980

Młodzież, która przygotowuje się do ŚDM w Krakowie w diecezji warszawsko-praskiej, modliła się dziś wraz z osadzonymi na stołecznej Białołęce. Areszt śledczy odwiedziły dwie grupy Francuzów.

2016-07-22 22:03
mag / Warszawa (KAI), mz
fot. Howdy, I'm H. Michael Karshis via Foter.com / CC BY

Uroczystej Mszy świętej sprawowanej w języku polskim przewodniczył abp Dominique Lebrun z Rouen w Normandii. Wraz z nim liturgię koncelebrowało dwóch kapłanów z Francji oraz naczelny kapelan więziennictwa w Polsce.

– Poprzez spotkanie z pielgrzymami ŚDM chcieliśmy wyjść naprzeciw pragnieniom osadzonych, którzy ze względu na karę izolacji nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach ŚDM w Krakowie i spotkaniu z Ojcem Świętym – powiedział kapelan ks. Dariusz Skwarski. Zwrócił uwagę, że tego typu uroczystości pomagają w procesie resocjalizacji, pokazują nowe wzorce życia.

W czasie Mszy świętej abp Lebrun zwrócił uwagę, że przed Bogiem wszyscy są równi. – Pan nie dzieli nas na kategorie. Wszyscy jesteśmy Jego dziećmi, a więc braćmi i siostrami. Wszystkie mury, które istnieją na świecie, są dziełem ludzkim – stwierdził duchowny.

Przywołując postać św. Marii Magdaleny, zachęcał do przyjęcia orędzia Zmartwychwstałego, które jest orędziem nadziei. – Prawdziwym więzieniem jest życie w grzechu, czyli z daleka od Boga. W związku z tym miejsce, gdzie ludzie przeżywają odosobnienie, może być pełne życia przyszłego, czyli tego, które nadejdzie – przekonywał abp Lebrun.

Podkreślił, że człowiek nie jest zmuszany, by popełniać te same błędy. – Wierzymy, że możemy być wyzwoleni nie przez nasze samodzielne siły, ale przez Bożą łaskę, dlatego jestem szczęśliwy, że nasze spotkanie jest wspólną modlitwą – powiedział arcybiskup Normandii.

Dla młodych Francuzów spotkanie z osadzonymi było ważnym doświadczeniem duchowym. – Uświadomiłam sobie, że każdy z nas mógłby być dziś na ich miejscu. To, że moje życie wygląda inaczej, to dar od Boga – wyznała jedna z młodych Francuzek.

Na zakończenie uroczystości abp Rouen otrzymał od osadzonych dwa namalowane przez nich obrazy. Jeden z nich, z wizerunkiem św. Maksymiliana Marii Kolbego, to dar dla papieża Franciszka.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 kwietnia

Piątek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter