19 września
środa
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież wezwał do modlitwy o powołania

Ocena: 0
1110

Nawiązując do przypadającego dziś 53. Światowego Dnia Modlitw o Powołania papież Franciszek zaapelował o modlitwę w tej intencji, wezwał także do poszanowania praw pracowniczych i pozdrowił pielgrzymów z Warszawy.

2016-04-17 13:58
st (KAI) / Watykan, mz
fot. PAP/EPA/ALESSANDRA TARANTINO/POOL

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Jesteśmy zachęcani do modlitwy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Właśnie w ten dzień wyświęciłem dziś rano 11 nowych kapłanów. Ponawiam moje pozdrowienia dla neoprezbiterów, ich rodzin i przyjaciół, i zapraszam wszystkich kapłanów i seminarzystów do uczestniczenia w ich Jubileuszu w pierwszych trzech dniach czerwca. A wy, młodzi chłopcy i dziewczęta obecne na placu, pomyślcie, czy Pan nie wzywa was do poświęcenia życia na swoją służbę, czy to w kapłaństwie, czy to w życiu konsekrowanym.

Pozdrawiając obecne na placu św. Piotra grupy papież wymienił między innymi pielgrzymów z Warszawy. Upomniał się także o prawo do pracy osób zatrudnionych w call center. Zaapelował, aby zawsze w takich kwestiach decydujące słowo miało poszanowanie ludzkiej godności, a nie interesy partykularne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI