20 lipca
piątek
Czeslawa, Hieronima, Malgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież prosi o modlitwę

Ocena: 0
1145

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Franciszek poprosił wiernych o modlitwę w intencji rozpoczynającej się w piątek jego podróży apostolskiej do Meksyku i poprzedzającego ją spotkania z patriarchą Moskwy i Całej Rusi, Cyrylem.

2016-02-10 11:42
st (KAI) / Watykan, mz
fot. PAP/EPA/CLAUDIO PERI

– Pojutrze rozpocznę podróż apostolską do Meksyku. Ale wcześniej udam się do Hawany, by spotkać się z moim drogim bratem Cyrylem. Modlitwom was wszystkich powierzam zarówno spotkanie z patriarchą Cyrylem, jak i podróż do Meksyku – powiedział Franciszek.

Zaapelował także o modlitwę za chorych, w nawiązaniu do jutrzejszego Światowego Dnia Chorego.

– Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, przypada XXIV Światowy Dzień Chorego, którego główne uroczystości odbywać się będą w Nazarecie. W tegorocznym orędziu zastanawialiśmy się nad niezastąpioną rolą Maryi na weselu w Kanie Galilejskiej: "Czyńcie, cokolwiek wam powie" (J 2,5). W trosce Maryi odzwierciedla się czułość Boga i niezmierzona dobroć Jezusa Miłosiernego. Wzywam was do modlitwy za chorych oraz okazanie im naszej miłości. Niech czuła troska Maryi będzie obecna w życiu tak wielu ludzi, którzy są u boku chorych, aby potrafili zrozumieć ich potrzeby, nawet te najbardziej niedostrzegalne, ponieważ postrzegane są oczyma pełnymi miłości – powiedział Papież.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI