24 lutego
sobota
Macieja, Bogusza, Sergiusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Odpust u Łaskawej

Ocena: 4.5
509

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej 10 w Warszawie przeżywało 7 października odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej, który przypadł w 49 rocznicę koronacji koroną papieską znajdującego się w świątyni obrazu Matki Bożej Łaskawej. Obrzędu tego dokonał kard. Stefan Wyszyński 7 października 1973 r. w archikatedrze warszawskiej.

fot. Patryk Lubryczyński

Kustosz sanktuarium o. Wiesław Kulisz SJ wspomina, że rozpoczęły się już przygotowania duchowe do 50-tych jubileuszowych obchodów. – W każdą pierwszą sobotę miesiąca sprawowana jest Eucharystia z czuwaniem, w czasie której przypominamy wiernym fragmenty homilii Księdza Prymasa wygłoszonej podczas koronacji. Planujemy również rekolekcje wielkopostne poświęcone temu tematowi – mówi o. Kulisz. Jezuita podkreśla, że święto Matki Bożej Różańcowej ukazuje siłę różańca oraz uczy zaufania na podobieństwo Maryi, która uwierzyła, że jej życie jest w ręku Boga.

Tegoroczne uroczystości zgodnie z długoletnią tradycją zainaugurowano Mszą święta z udziałem sióstr zakonnych i kleryków seminariów duchownych w Warszawie. Po niej nastąpił kulminacyjny punkt, który stanowiła suma odpustowa pod przewodnictwem bp. Rafała Markowskiego. W homilii hierarcha wytłumaczył, że pomocą w odczytaniu, czego oczekuje od nas Bóg jest różaniec.

Ks. Jan Twardowski pięknie powiedział, że „różaniec to modlitwa serca i wyobraźni”. Ile razy trwamy na modlitwie różańcowej, tyle razy coraz głębiej i lepiej powracamy do ważnych momentów historii zbawienia. Zarazem w sercu matczynym składamy wszystko, co stanowi treść i cel naszego życia
 

– nauczał bp. Markowski.


Na zakończenie Ksiądz Biskup odczytał Akt Zawierzenia Matce Bożej Łaskawej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 23 lutego

Piątek, I Tydzień Wielkiego Postu
Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy
i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 5, 20-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
Modlitwa o optymizm w codzienności
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter