29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nabożeństwo Słowa Bożego (zdjęcia, retransmisja)

Ocena: 0
191

W ramach trwającego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w piątym dniu oktawy modlono się w Bazylice Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Nabożeństwu Słowa Bożego przewodniczył Ordynariusz Warszawsko-Praski bp Romuald Kamiński.

Fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk

Na wstępie głos zabrał ks. Sławomir Kielczyk – referent ds. jedności chrześcijan, który odwołując się do tegorocznego hasła „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon" (Mt 2,2), podkreślił, że gwiazdą oświetlającą nam dzisiejsze czasy musi być Chrystus.

Bardziej niż kiedykolwiek, w tych czasach, potrzebujemy światła, które świeci w ciemności. Gwiazda, którą zobaczyli na wschodzie prowadziła ich aż zatrzymała się nad miejsce, gdzie było dziecko. Na widok gwiazdy ucieszyli się ogromnie. Jak dzieci jednego Boga razem chcemy iść za gwiazdą, aby spotkać Chrystusa, aby oświetlał nasze życie. A iść do Chrystusa to również zbliżyć się do siebie. Dlatego spotykamy się na modlitwie w Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan, w Bazylice Katedralnej Warszawsko-Praskiej i prosimy Chrystusa, aby nam błogosławił i był dla nas tym Światłem i nas prowadził.

- powiedział ks. Kielczyk.

O wartości modlitwy o jedność mówił bp Romuald Kamiński. Hierarcha zwrócił uwagę, że chrześcijanie są powołani do tego, by nieść Ewangelię na krańce ziemi.

Nieraz nie mamy mocnego argumentu, dlaczego tak ważna jest ta modlitwa. Pomyślmy – poza chrześcijanami świat zamieszkuje ogromna rzesza ludzi, którzy nie poznali jeszcze Pana Jezusa, a my chrześcijanie zostaliśmy do tego powołani, by nieść Ewangelię na krańce ziemi, ale musimy być wiarygodni. Zapytają nas i to jest pewne – między sobą jesteście jednością, aby mieć przekaz niezwykły. Dlatego zanim wyruszymy na ścieżki ewangelizacyjne zadbajmy o to, byśmy byli wiarygodni.

- podkreślił ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej.

Kazanie wygłosił bp Andrzej Malicki, przewodniczący Polskiej Rady Ekumenicznej, Zwierzchnik Kościoła Ewangelicko-Metodystycznego w Polsce. Zaznaczył, że chrześcijaninem każdy człowiek staje się na indywidualnej drodze poszukiwania Chrystusa.

Istnieje duże niebezpieczeństwo, prawdopodobieństwo, że żyjąc w kraju chrześcijańskim, nawet w rodzinie praktykującej, sam możesz się rozminąć z Chrystusem. W każdym sercu musi być to gorące pragnienie odnalezienia drogi do Boga, bo chrześcijaninem trzeba się stać, nie można się nim urodzić. Jeremiasz powiada „Gdy zaś będziecie Mnie szukać, znajdziecie, gdy będziecie Mnie szukać z całego serca”.

- wskazał duchowny.

Galeria zdjęć z uroczystości - link ( fot. Biuro prasowe DW-P/Karolina Błażejczyk).

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan potrwa do 27 stycznia. Plan kolejnych nabożeństw >>tutaj.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter