26 kwietnia
piątek
Marzeny, Klaudiusza, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Młodzież mająca wyobraźnię miłosierdzia odebrała nagrody

Ocena: 0
1986

- Dziś możemy powiedzieć, że nasza młodzież jest wrażliwa, widzi wokół siebie tych, którzy potrzebują wsparcia, miłości, serdeczności. Młodzież nie tylko +widzi+, ale i czyni miłosierdzie - mówił kard. Stanisław Dziwisz podczas gali podsumowującej XI edycję programu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia.

fot. Michał Ziółkowski/Idziemy

- Współczesny świat potrzebuje ludzi, którzy mieliby serce, odwagę, życzliwość i miłość – powiedział duchowny.

Na uroczystości w Operze Krakowskiej młodzież, która uczestniczyła w programie Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia, prezentowała (w formie spektakli, prezentacji multimedialnych) swoje działania – przede wszystkim pomoc niesioną biednym, wykluczonym i chorym w Polsce i na świecie.

Program powstał w odpowiedzi na przesłanie papieża Polaka, który apelował podczas ostatniej wizyty w Polsce, abyśmy "dawali świadectwo miłosierdzia".

Kard. Stanisław Dziwisz przez 39 lat służył u boku Jana Pawła II. - Znam jego wrażliwość, wiem, że byłby bardzo szczęśliwy z tego, co tu widzieliśmy, słyszeli (…), żeśmy zrealizowali jego testament - by mieć wyobraźnię miłosierdzia przez realizację jego słów – powiedział były metropolita krakowski.

Dziwisz podkreślił, że słowa Jana Pawła II wypowiedziane podczas konsekracji bazyliki w Łagiewnikach, w czasie ostatniej pielgrzymki do Polski, były skierowane do wszystkich.

- Dziś możemy powiedzieć, że nasza młodzież jest wrażliwa, widzi wokół siebie tych, którzy potrzebują wsparcia, miłości, serdeczności. Młodzież nie tylko +widzi+, ale i czyni miłosierdzie – zaznaczył kardynał i dodał, że Jan Paweł II byłby wdzięczny za te świadectwa miłosierdzia, miłości.

Dziwisz podziękował też szkołom, które realizowały program Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia. - Szkoła nie tylko kształci, ale i wychowuje. Myślę, że realizując program, szkoła przyczynia się do wychowania (…), aby służyć. Człowiek winien przede wszystkim służyć i on zyskuje na tym bardziej niż ci, którzy są obdarowywani – powiedział były metropolita krakowski.

Stwierdził też: "Tak nam potrzeba miłosierdzia. Współczesny świat potrzebuje ludzi, którzy mieliby serce, odwagę, życzliwość i miłość".

Głównym organizatorem programu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia jest Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie – instytucja kultury województwa małopolskiego.

W tegorocznej XI edycji udział wzięło około 200 małopolskich szkół. 15 najbardziej zaangażowanych otrzymało w poniedziałek nagrody. Pierwsze miejsce zajęły drużyny z: Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie i szkół podstawowych: im. Jana Pawła II w Cichem, nr. 1 im. Królowej Jadwigi w Pcimiu, im. Mikołaja Kopernika w Białce, im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Przysietnicy. W nagrodę zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Rzymu.

Od 2007 do 2017 r. w programie uczestniczyło 30 tys. uczniów z nauczycielami z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 26 kwietnia

Piątek, IV Tydzień wielkanocny
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.
Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 14, 1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do MB Królowej Polski 24 kwietnia - 2 maja

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter