29 czerwca
środa
Piotra, Pawla
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Międzynarodowy Kongres Mariologiczny (8-11 września)

Ocena: 0
660

Od środy 8 do soboty 11 września 2021 r. odbędzie się 25 Międzynarodowy Kongres Maryjny pod hasłem „Maryja pośród dzisiejszych teologii i kultur. Modele, komunikacja, perspektywy”. Spotkaniu, zorganizowanemu przez Papieską Międzynarodową Akademię Maryjną (Pontificia Academia Mariana Internationalis), będzie przewodniczył w imieniu Ojca Świętego kard. Gianfranco Ravasi, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Kultury.

Fot. cathopic.com

Po raz pierwszy wydarzenie to odbędzie się w formie wideokonferencji. W obradach, podzielonych na sesje plenarne i siedem grup językowych, weźmie udział około 300 przedstawicieli towarzystw mariologicznych i naukowców z pięciu kontynentów.

Stefano Cecchin, przewodniczący Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej stwierdził, że jest to ważna okazja do refleksji nad drogą teologii maryjnej, także w świetle dialogu, który jest dla nas wyzwaniem między wiarą a kulturami.

Podczas Kongresu postaramy się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego Maryja z Nazaretu, Matka Jezusa, stała się antropologicznym «paradygmatem» «matki par excellence«, «najpotężniejszym i najpopularniejszym symbolem kulturowym ostatnich dwóch tysięcy lat», «najpotężniejszą kobietą świata» (2015, National Geographic), która naznacza życie wielu ludów i która «ma fundamentalne znaczenie dla myślenia chrześcijańskiego» (św. Jan Paweł II), a dziś jest proponowana jako sam symbol Wspólnego Domu i wzór dla nowej antropologii transdyscyplinarnej.

- wyjaśnia Cecchin.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się na stronie www.pami.info, gdzie opublikowany jest również program Kongresu. Dla prasy akredytacje można uzyskać pod adresem comunicazionePAMI@gmail.com. – informuje Papieska Międzynarodowa Akademia Maryjna.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 czerwca

Środa, XIII Tydzień zwykły - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła
Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 8,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane komentarzePOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter