24 marca
piątek
Marka, Gabriela, Katarzyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Laski k. Warszawy: Wspólnota Emmanuel organizuje "Forum Młodych"

Ocena: 0.8
1706

Skierowane do osób w wieku 14–19 lat „Forum Młodych” w Laskach k. Warszawy organizuje od 24 do 29 lipca Wspólnota Emmanuel. Podczas spotkania nie zabraknie modlitwy, adoracji, wspólnych zabaw, warsztatów czy tzw. talent corners – miejsc rozwijania pasji osobistych. „Znajdź Boga, odkryj siebie, nawiąż relacje na całe życie” – zapraszają organizatorzy.

Fot. FB/KSM AW

„Forum Młodych” skierowane jest do osób w wieku 14–19 lat i będzie prowadzone w dwóch językach – po polsku i ukraińsku. To spotkanie dla młodych ludzi organizowane jest przez Wspólnotę Emmanuel od wielu lat. W czasie tych kilku wakacyjnych dni każdy może w osobisty sposób doświadczyć miłości Boga, odpowiedzieć sobie na ważne życiowe pytania i poznać ludzi, dla których wiara jest ważna. Forum odbywa się w atmosferze otwartości, radości i wzajemnego zaufania.

W programie nie zabraknie czasu na modlitwę i refleksję. Będzie codzienna Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu, ale także wspólna zabawa poprzez aktywności ruchowe dla każdego. Ponadto znajdzie się czas na zdobywanie nowych umiejętności w tzw. talent corners (kąciki talentów). Będą je prowadzili sami uczestnicy. Będzie można nauczyć się m.in. gry w siatkówkę, tańca towarzyskiego, szydełkowania czy gry w… goalball.

Kilkudniowe wydarzenie odbędzie się w wyjątkowym miejscu, tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym, na terenie Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach k. Warszawy, miejscu drogim bł. Matce Elżbiecie Róży Czackiej oraz bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, których beatyfikację Kościół w Polsce przeżywał w ubiegłym roku.

Jak mogliśmy tego doświadczyć w latach ubiegłych, to wakacyjne spotkanie młodych z żywym Kościołem jest dla wielu z nich przełomowym wydarzeniem w życiu. Doświadczają wspólnoty, radości bycia kochanym przez Boga, dzielą się wiarą i nadzieją z innymi

– informuje Wspólnota Emmanuel.

Wspólnota Emmanuel powstała w 1976 r. z grupy modlitewnej ruchu Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej, założonej cztery lata wcześniej w Paryżu przez Piotra Goursat i Martine Laffitte-Catta. Członkowie Wspólnoty pragną przeżywać w duchu adoracji, współodczuwania i ewangelizacji rzeczywistość Emmanuela, „Boga z nami”, w życiu codziennym.

Wszyscy członkowie, świeccy i duchowni, uznają się wzajemnie za braci i siostry w Chrystusie, obdarzonych tym samym powołaniem do świętości i głoszenia Ewangelii. Każdy z nich pragnie realizować to powołanie zgodnie z własnym stanem życia i rodzajem posługiwania. Zobowiązują się do współtworzenia razem jednej Wspólnoty i przyrzekają aktywnie wspierać się w wymiarze materialnym, braterskim i duchowym, na drodze uświęcenia i głoszenia Królestwa Bożego.

Wspólnota angażuje się w ewangelizację wierzących i niewierzących (z pełnym poszanowaniem prawa każdej osoby do wolności religijnej), w ewangelizację kultury, w służbę chorym i ubogim, w edukację i formację ludzką i duchową, szczególnie młodzieży i dzieci, w promocję rodziny, nauki społecznej Kościoła i ekologii integralnej.

Wspólnotę Emmanuel w Polsce zapoczątkowała Maria Pieńkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych, pracująca jako katechetka w parafii św. Jakuba w Warszawie. Została ona pierwszą odpowiedzialną za Wspólnotę w naszym kraju.

Stopniowo zaangażowanie we Wspólnocie rozpoczynały kolejne osoby w różnych miejscach Polski. Obecnie Wspólnota Emmanuel w Polsce liczy około 500 członków skupionych w trzech prowincjach: zachodniej (Szczecin, Koszalin, Piła, Poznań, Pleszew, Żnin), centralnej (Warszawa, Lublin), południowej (Kraków, Gliwice, Rzeszów, Wrocław).

Na świecie Wspólnota aktywna jest na sześciu kontynentach w 52 krajach.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 marca

Piątek, IV tydzień Wielkiego Postu
Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym
+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 7, 1-2. 10. 25-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter