28 października
środa
Szymona, Tadeusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ks. Zollner zadowolony z ujawnienia nadużyć seksualnych w Ratyzbonie

Ocena: 0
203

Z ujawnienia przypadków seksualnego wykorzystywania nieletnich w chórze katedralnym w Ratyzbonie zadowolony jest ks. Hans Zollner, członek watykańskiej Komisji Ochrony Nieletnich przed pedofilią. Niemiecki jezuita, który jest także dziekanem wydziału psychologii Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, w wywiadzie dla dziennika "La Repubblica" stwierdza, że "ten, kto zbłądził, musi za to zapłacić".

fot. Pixabay.com

„Kościół czekał na wyniki tego dochodzenia i chwała ordynariuszowi Ratyzbony, biskupowi Rudolfowi Voderholzerowi za odwagę, jaką się wykazał, chociaż błędów dopuścili się inni, w tym także jego poprzednicy na dziesięciolecia przed objęciem przez niego tego urzędu” – powiedział ks. Zollner. Podkreślił, że przedstawiony 18 lipca raport „to rezultat woli dokonania oczyszczenia, obecnej w Kościele" i dodał, że chociaż "fakty są przerażające, to jednak nikt dzisiaj nie zamierza niczego ukrywać”.

W rozmowie z innym włoskim dziennikiem – mediolańskim „Corriere della Sera” kapłan niemiecki zaznaczył, że „jest to droga, którą jako Kościół mamy przebyć, jakkolwiek to nas rani. Musimy przyznać się: Pan nauczył nas, by się nie bać, «prawda was wyzwoli»”.

Jezuita zwrócił przy tym uwagę, że zwolniony niedawno przez Franciszka ze stanowiska prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Ludwig G. Müller, który był wcześniej ordynariuszem Ratyzbony, był zawsze za zerową tolerancją wobec pedofilii, niezależnie od tego, „cokolwiek by się pisało czy mówiło". Ks. Zollner przypomniał, że "procesy księży oskarżonych o pedofilię ciągnęły się zbyt długo i przyszły prefekt skarżył się na to”.

Jednocześnie wyjaśnił, że brat Benedykta XVI, ks. Georg Ratzinger, któremu też stawiano zarzuty w tej sprawie, „był dyrektorem chóru, a nie szkoły, w której dochodziło do tych przypadków i która znajdowała się w innej miejscowości, a to nie jest to samo. Często jednak nie przytacza się faktów w sposób poprawny”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 października

Środa, XXX Tydzień zwykły
+ Święto świętych Apostołów Szymona i  Judy Tadeusza
Cały tłum starał się Go dotknąć, poniewa moc wychodziła od Niego i uzdrawiała wszystkich.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ef 2,19-22; Ps 19,2-5;Łk 6,12-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter