2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Gliwice: biskupi zakażeni koronawirusem

Ocena: 0.6
427

Biskup Jan Kopiec i biskup pomocniczy Andrzej Iwanecki są zakażeni koronawirsuem - poinformowała kuria gliwicka. Duchowni nie wezmą udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego, a Msza Krzyżma została przeniesiona na inny termin.

fot.www.cathopic.com

Z powodu zakażenia biskupów koronawirusem Msza Krzyżma w Wielki Czwartek zostanie przeniesiona na inny termin. Wszystkie liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane w gliwickiej katedrze, ale z udziałem miejscowych duszpasterzy. Biskupi odwołali do 11 kwietnia udział w zaplanowanych mszach świętych. “Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji księży biskupów, wszystkich chorych, służby zdrowia oraz o szybkie ustąpienie panującej epidemii” – napisano w komunikacie kurii. Jak czytamy, wszystkie osoby, które w ostatnich dniach uczestniczyły w liturgiach sprawowanych przez biskupów i miały z nimi kontakt są proszone o obserwowanie swojego stanu zdrowia, “a w przypadku wystąpienia niepokojących objawów o pilny kontakt z lekarzem”. “Wszystkim duszpasterzom przypominamy o obowiązku zachowania państwowych wymogów sanitarnych oraz kościelnych wytycznych dotyczących sprawowania liturgii w świątyniach” – przypomniano w komunikacie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter