20 stycznia
środa
Fabiana, Sebastiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek towarzyszy przygotowaniom do ŚDM

Ocena: 5
599

Mimo, że kolejne Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie zostały ze względu na zagrożenie spowodowane pandemią koronawirusa przesunięte z roku 2022 na sierpień 2023 r., papież Franciszek żywo interesuje się przygotowaniami do kolejnego spotkania i towarzyszy duchowo ich organizatorom.

Fot. www.facebook.com/swiatowydzienmlodziezy/

O stanie przygotowań do kolejnych Światowych Dni Młodzieży poinformował odpowiedzialny za ich organizację w Portugalii bp Américo Aguiar podczas pierwszej po długiej przerwie audiencji papieża z fizycznym udziałem wiernych, która miała miejsce na Dziedzińcu św. Damazego w Watykanie.

Przewodniczący Fundacji ŚDM Lizbona 2023 po spotkaniu z Franciszkiem zauważył, że papież jest bardzo zadowolony, ale również spokojny, ponieważ pozostaje świadomy, że prace przygotowawcze do spotkania w Lizbonie posuwają się naprzód. Ojciec Święty prosił również o uwzględnienie wymiaru wzajemnej solidarności uczestników.

Biskup Américo Aguiar wyraził przy okazji nadzieję, że nadchodzące ŚDM odbędą się w duchu wrażliwości młodych ludzi, zgodnie z ich sposobem odczuwania oraz językiem, ponieważ to oni są głównymi bohaterami tego święta. Przypomniał także, że zmianie uległ termin przekazania symboli ŚDM: Krzyża oraz ikony maryjnej, Salus Populi Romani. Jeśli warunki sanitarne na to pozwolą ceremonia będzie miała miejsce 22 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, w Rzymie.

Czytaj także: Przesunięto termin Światowych Dni Młodzieży

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 stycznia

Środa, II Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Fabiana, papieża i męczennika albo wspomnienie św. Sebastiana, męczennika
Jezus głosił Ewangelię o królestwie
i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Hbr 7,1-3.15-17; Ps 110,1b-4 ; Mk 3,1-6
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter