22 stycznia
wtorek
Anastazego, Wincentego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dzień skupienia czcicieli Ojca Pio

Ocena: 0
132

Adwentowy dzień skupienia dla czcicieli św. Ojca Pio organizowany przez Sanktuarium św.o. Pio na warszawskim Gocławiu, odbył się 10 grudnia już po raz szósty. Coroczna inicjatywa gromadzi modlących się za wstawiennictwem świętego.

fot. Rafał Laszuk

Wydarzenie zainaugurowano uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk. – Kiedy Pan Bóg zawierza pewne działania, to stawia człowieka wobec niesamowitego daru swojej mocy, życia, pasji, ale również wielkiego wyzwania. – mówił w swojej homilii ks. biskup. – Bądźmy tymi, którzy będą potrafili z całą odpowiedzialnością i wytrwałością chronić tę bliskość, szukając Boga w modlitwie – zachęcał do bliskości z Bogiem.

Konferencję zatytułowaną „Modlitwa w życiu św. O. Pio i św. Jana Pawła II” wygłosiła dr Wanda Półtawska – bliska przyjaciółka Jana Pawła II. – Karol Wojtyła nauczał realizmu wiary. Prosił Boga o różne dary dla ludzi i je otrzymywał. – wspominała znajomość z papieżem. – Cierpienie jest największą Bożą tajemnicą. Nie można jej zrozumieć, trzeba ją przyjąć.

– Cierpienie upodabnia nas do Pana Jezusa, który poniósł mękę na krzyżu – mówił ks. Dawid Sychowski. W swoim wykładzie przybliżył istotę adwentowego wymiaru cierpienia. – Cierpienie to dodatkowy adwent w naszym życiu. Czas, w którym czekamy na przyjście Pana Boga.

Podczas uroczystości rozważano tajemnice radosne Różańca Świętego i odprawiono Drogę Krzyżową. Spotkanie zakończono odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
  

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -