6 grudnia
poniedziałek
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Drugie spotkanie w ramach rekolekcji po ŚDM

Ocena: 0
824

Już w najbliższą sobotę 10 grudnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie odbędzie się druga odsłona rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. O darze rozumu będzie mówił bp Grzegorz Ryś.

Tematem nowego cyklu, który jest kontynuacją rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży pod hasłem „Dla nas i całego świata”, są dary Ducha Świętego i Jego działanie. Na grudniowe spotkanie o darze rozumu zaproszeni są nie tylko ci, którzy uczestniczyli w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, ale wszyscy, którzy chcieliby poznać działanie Ducha Świętego w swoim życiu.

– W czasie ŚDM zobaczyliśmy Kościół młody, energiczny,  rozśpiewany,  ale kiedy trzeba skupiony na cichej modlitwie. Młodych pełnych talentów i gotowych do pomocy. Kolejną okazję do rozwoju dajemy im właśnie podczas rekolekcji, gdzie możemy się czegoś dowiedzieć, posłuchać świadectwa konkretnej wspólnoty i wspólnie chwalić Boga – powiedziała Ewa Korbut, która w czasie lipcowego święta młodych pracowała w biurze prasowym. Jak podkreśliła rekolekcje to dowód na to, że w młodych dalej pozostał zapał – do uczestnictwa w takich inicjatywach, jak i ich organizowania.

W sobotę 10 grudnia o godz.16.30 z młodzieżą spotka się biskup Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Ponadto w spotkaniu czynnie uczestniczyć będą przedstawiciele wspólnoty „namARKA” oraz Towarzystwa Ducha Świętego. Działalność wspólnot zaprezentowana zostanie w filmie przygotowanym przez dwóch z prowadzących rekolekcje, Mateusza Ochmana i Tomasza Adamskiego oraz w osobistych świadectwach.

Osoby z całej Polski i świata mogą uczestniczyć w wydarzeniu przez transmisję online – na stronie www.krakow2016.com i na kanale YouTube oraz za pośrednictwem Radia Profeto.pl. Wyjątkowy charakter uroczystości nada Msza święta roratnia. Dodatkowym elementem będzie zbiórka dobrowolnych ofiar na krakowski „Sylwester z ubogimi”.

Organizatorzy szacują, że w listopadowe spotkanie z bp. Edwardem Dajczakiem zgromadziło ok. 3000 osób. „To było absolutnie najlepsze wprowadzenie w adwent!”, „Najlepsze ANDRZEJKI w moim życiu” – komentowali wydarzenie na Facebooku jego uczestnicy.

Kolejne spotkania w ramach nowego cyklu przewidziano 21 stycznia, 11 lutego, 11 marca, 8 kwietnia i 13 maja. Gościem lutowej odsłony rekolekcji będzie kard. Luis Antonio Tagle z Filipin.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Poniedziałek, II Tydzień Adwentu
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
Oto przyjdzie Król, Pan ziemi,
i zdejmie z nas jarzmo niewoli.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 5,17-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane komentarze

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter