2 października
niedziela
Teofila, Dionizego, Slawomira
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Domowa Noclegownia

Ocena: 4.8
1180

W budynku Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich przy ul. Łazienkowskiej 14 w Warszawie otwarta została 1 kwietnia kameralna Domowa Noclegownia dla rodzin z Ukrainy.

fot. arch. Agnieszka Kawiorska

Sala „Betania” będzie mogła pomieścić ok. 14-20 osób. Pomysł powstał z inicjatywy sióstr i braci z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, wspólnot działających przy świątyni oraz Fundacji Oczami Nieba. W prace przygotowawcze było zaangażowanych kilkunastu wolontariuszy, którzy wyremontowali łazienki i pomalowali ściany. Agnieszka Kawiorska, koordynatorka noclegowni mówi, że to miejsce dla rodzin z dziećmi. Wolontariusze zapisują się na dyżury 24 h na dobę m.in. zakwaterowują i wykwaterowują gości, prowadzą z nimi rozmowy.

W założeniu miejsca ma być schronieniem do trzech dni, w razie potrzeby będzie można przedłużyć pobyt. – Chcemy zaopiekować się kompleksowo ludźmi, którzy przebywają na warszawskich dworcach i nie mają planu, co robić dalej. Pomagamy im znaleźć stałe zamieszkanie lub zorganizować podróż – wyjaśnia. Noclegownia przyjmuje duże rodziny, które nie znalazłyby miejsca w mieszkaniach lub byłyby zmuszone do przebywania w ogromnych halach. – Traktujemy przybywających jak naszych gości i przyjaciół tworząc rodzinną atmosferę – zapewnia Agnieszka Kawiorska.

Noclegownia udostępnia w pełni wyposażoną oraz zaopatrzoną w produkty spożywcze kuchnię. Uchodźcy sami przygotowują sobie śniadania i kolacje, a obiady dostarczają współpracujące z miejscem restauracje. Osoby, które chciałyby stać się wolontariuszami, bądź darczyńcami znajdą więcej inf. na Domowa Noclegownia na Łazienkowskiej albo Fundacja Oczami Nieba.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 2 października

Niedziela, XXVII tydzień zwykły
Przyjdźcie, uwielbiajmy Go, padając na twarze, *
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 17, 5-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Wiara jak złota rybka? (komentarz Idziemy)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter