19 sierpnia
poniedziałek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Dom Jałmużnika

Ocena: 0
103

Uroczyste poświęcenie Domu bł. Aniceta Jałmużnika w Warszawie przez kard. Kazimierza Nycza odbyło się przy Klasztorze Braci Mniejszych przy ulicy Miodowej.

fot. Rafał Laszuk

Na Mszy Świętej obecni byli również fundatorzy. Inicjatywa Fundacji Kapucyńskiej ma za zadanie wspierać bezdomnych i najuboższych przez okazywanie im wsparcia żywieniowego, medycznego i pomoc socjalną.

– Pan Bóg troszczy się o człowieka i swój lud. Widzimy to w Starym i Nowym Testamencie – powiedział kard. Nycz w homilii, nawiązując do biblijnego zesłania manny z nieba. Wskazywał przy tym, że Bóg towarzyszył swojemu ludowi od początku i objawiał się w działaniach Mojżesza, Aarona i kapłanów. – To miejsce – mówił o kapucyńskim klasztorze – jest znane z kompletnej oferty duchowej, którą bracia dają wszystkim chcącym się wyspowiadać, posłuchać Słowa Bożego, uczestniczyć w Eucharystii, ale i dla ludzi chcących się posilić, a niemających takiej możliwości z różnych powodów życiowych w domu czy innych miejscach.

Działalność nowego Domu nawiązuje bezpośrednio do misji bł. Aniceta Jałmużnika, będącego twórcą stołówki dla ubogich i wielu inicjatyw mających za zadanie niesienie wsparcia. Fundacja Kapucyńska wciąż poszukuje wolontariuszy mogących przyczynić się do rozwoju dzieła./

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

"... przyjdź i chodź za Mną!"

Dziś w Kościele: poniedziałek, XX tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Sdz 2,11-19, Ps 106 (105),34-...44, Mt 19,16-22
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytań

Lato z SalveNet - na okres wakacji proponujemy formację duchową w przystępnej formie: codziennie jeden kilkuminutowy film z cyklów prezentowanych na portalu SalveNet.Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -