3 czerwca
sobota
Leszka, Tamary, Karola
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Chrześcijanie w Ziemi Świętej modlą się za Benedykta XVI

Ocena: 0
402

W Bazylice Kalwarii i Grobu Pańskiego w Jerozolimie, wspólnota katolicka Ziemi Świętej modliła się za Benedykta XVI, wspominając z wdzięcznością jego pielgrzymkę na tamto miejsce w 2009 roku, która zakończyła się modlitwą właśnie we wspomnianym sanktuarium. Papież prosił wówczas w tej świątyni, „aby Kościół w Ziemi Świętej czerpał ciągle nowe siły ze swego rozważania pustego grobu Zbawiciela” (15 maja 2009, przemówienie w bazylice Bożego Grobu w Jerozolimie).

fot. Vatican Media Benedykt XVI modlący się w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie, 15 maja 2009 

Mszę Świętą pod przewodnictwem Pierbattisty Pizzaballi, łacińskiego patriarchy Jerozolimy, koncelebrowali ordynariusze katoliccy Ziemi Świętej, nuncjusz apostolski Adolfo Tito Yllana oraz liczni kapłani. Wśród uczestników byli obecni przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, wspólnot żydowskiej i muzułmańskiej oraz delegacje placówek konsularnych Jerozolimy.

O. Francesco Patton, kustosz Ziemi Świętej, w swojej homilii podkreślił, że Grób Jezusa, jest „miejscem, w którym została otworzona brama do «domu Ojca» dla całej ludzkości i dla każdego z nas”. Przypomniał również słowa zmarłego papieża emeryta, który w homilii przy bazylice w Getsemani napominał, by na mocy swojego powołania Jerozolima stawała się miastem uczącym powszechności, poszanowania innych, dialogu i wzajemnego zrozumienia; miejscem, gdzie uprzedzenia, ignorancja i podsycający je lęk są przezwyciężane rzetelnością, uczciwością i dążeniem do pokoju” (12 maja 2009, homilia podczas Mszy św. w Dolinie Jozafata przy bazylice Agonii w Getsemani).

O. Patton zachęcił wszystkich wierzących Świętej Ziemi do zachowania wdzięcznej pamięci o zmarłym papieżu emerycie oraz ciągłego powracania do słów wypowiedzianych podczas jego pielgrzymki, które są niezmiennie aktualne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 4 czerwca

Niedziela - Uroczystość Świętej Trójcy
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
Bogu, który jest i który był, i który przychodzi

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 3, 16-18
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Komentarz „Idziemy” - Wzmacnianie relacji

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter