24 kwietnia
wtorek
Horacego, Feliksa, Grzegorza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bydgoszcz: XVI Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci

Ocena: 0
855

W bydgoskiej Dolinie Śmierci zostanie odegrane XVI Misterium Męki Pańskiej. Wydarzenie odbędzie w się 20 marca w Niedzielę Palmową.

2016-03-03 16:41
jm / Bydgoszcz (KAI), sg

To wielkopostne dzieło wpisało się w tradycję diecezji bydgoskiej. Tego dnia rokrocznie przybywa blisko 20 tysięcy widzów, by przez uczestnictwo w Misterium jeszcze pełniej przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

W organizacji wydarzenia bierze udział około dwustu osób, a aktorsko angażuje się około stu. Przygotowania trwają przez kilka miesięcy, a dzieło w całości oparte jest na wolontariacie. Temat tegorocznego Misterium Męki Pańskiej, które przypada w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia, to „Krew i woda”. Będzie ono wystawione 20 marca o godzinie 16.00 oraz 20.00.

Za organizację tego wydarzenia odpowiadają młodzi ludzie związani ze Stowarzyszeniem Katolickiej Młodzieży Akademickiej „Pokolenie” i Diecezjalnym Ośrodkiem Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria”. Współorganizatorami są: Fundacja „Wiatrak” oraz wspólnoty Sanktuarium Matki Boskiej Królowej Męczenników.

Dolina Śmierci jest szczególnym miejscem, gdzie podczas II wojny światowej dokonano egzekucji ponad 1200 obywateli miasta. Więcej na www.misterium.bydgoszcz.pl.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły