19 września
środa
Januarego, Konstancji, Teodora
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Tomasik o Ukrainie: potrzebna modlitwa i pomoc

Ocena: 0
2210
Potrzebna jest modlitwa i pomoc dla konkretnych osób – powiedział na antenie Radia Plus Radom biskup Henryk Tomasik z okazji przypadającego 22 marca Ogólnopolskiego Dnia Modlitwy o Pokój na Ukrainie. 2015-03-22 13:47
rm / Radom (KAI), sg


Polscy biskupi podczas ostatniego zebrania plenarnego KEP zaapelowali o nawiązywanie przez polskie parafie bezpośrednich kontaktów z parafiami na Ukrainie i wspieranie ich.

– Niezależnie od rozstrzygnięć politycznych, od całego problemu zderzenia militarnego, chcemy dostrzec ludzi, konkretne sytuacje, rodziny, parafie, które przeżywają problemy. To jest normalna zasada miłości bliźniego. Staramy się pomóc tym, którzy są w trudniejszej sytuacji. Byłoby dobrze, abyśmy jeszcze bardziej modlili się o pokój na Ukrainie, ale także starali się pomóc konkretnym osobom poprzez współpracę z innymi parafiami – powiedział bp Henryk Tomasik.

Obecnie wiele organizacji kościelnych świadczy pomoc wobec Ukrainy. Wystarczy wymienić Caritas Polska czy Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Pomaga też radomska Caritas, która zebrała ponad 10 ton darów, które zostaną przekazane Caritas w Odessie. Tam na pomoc czekają uchodźcy, którzy stracili cały dobytek życia w wyniku działań zbrojnych we wschodniej Ukrainie.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI