14 grudnia
piątek
Alfreda, Izydora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Pikus: Kapłan żyje dla Boga i dla ludzi

Ocena: 0
917

O stałej potrzebie rozważania daru, jakim został przez Chrystusa obdarowany każdy kapłan, mający żyć zarówno dla Boga, jak też dla ludzi mówił biskup drohiczyński Tadeusz Pikus, który przewodniczył Mszy świętej Krzyżma w drohiczyńskiej katedrze.

2016-03-24 21:46
ks. ap / Drohiczyn (KAI), mz

W liturgii uczestniczyło ponad 200 kapłanów.

W homilii bp Tadeusz Pikus podkreślił znacznie dni Wielkiego Tygodnia, które nazywamy wielkimi, ze względu ich na ogromny wpływ na losy świata i ludzi.

– Niezwykła ranga tych dni i nocy ma swoje źródło w Bogu, który tak umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy miał życie wieczne – powiedział bp Pikus.

Mówił również o stałej potrzebie rozważania daru, jakim został przez Chrystusa obdarowany każdy kapłan, mający żyć zarówno dla Boga, jak też dla ludzi.

Podkreślił znaczenie siły jedności kapłańskiej ze swoim biskupem, która ukazuje się w liturgii Wielkiego Czwartku. Wskazał także na potrzebę duchowego powrotu do początków kapłaństwa, w celu potwierdzenia wierności powołaniu i odnowienia przyrzeczeń złożonych w dniu święceń.

Biskup drohiczyński zachęcił do stałej modlitwy w intencji powołań, ponieważ współczesny świat bardzo potrzebuje kapłanów. – Ludzie co jakiś czas budują sobie bowiem piekło na ziemi, w postaci różnych form terroru fizycznego i duchowego. Potrzebna jest zatem w tych warunkach wielka odwaga wiary do pójścia za Chrystusem, aby głosić temu światu pokój Chrystusa – powiedział.

W Eucharystii, podczas której kapłani odnowili swe przyrzeczenia oraz poświęcone zostały oleje święte, polecono Bogu kapłanów pracujących na misjach, chorych i emerytów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -