9 sierpnia
niedziela
Romana, Ryszarda, Edyty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Bp Jerzy Mazur podziękował za wsparcie dla misjonarzy

Ocena: 0
133

Wszyscy jesteśmy wezwani by być misjonarzami i głosić Chrystusa w swoich środowiskach, w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy – podkreślił przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji bp Jerzy Mazur. Podziękował za ofiary składane w przypadającą dziś Niedzielę Misyjną na rzecz misji.

fot. Paulina Wołek

Światowy Dzień Misyjny nazywany Niedzielą Misyjną obchodzony jest na całym świecie od 1926 r. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Misyjny.

Jak powiedział bp Mazur, jest to czas ożywienia świadomości misyjnej i ukazywania misyjności Kościoła. Przewodniczący Komisji ds. Misji przypomniał słowa papieża Franciszka z orędzia na Światowy Dzień Misyjny, który wskazał, że wszyscy jesteśmy na mocy Chrztu św. uczniami-misjonarzami i wszyscy odpowiadamy za wielkie dzieło misyjne Kościoła.

– Mamy iść i głosić – to są słowa nadal aktualne: idź i kochaj, idź i czyń uczniami – zachęcił bp Mazur. Dodał, że świadomość bycia Kościołem z natury misyjnym powinna nas jeszcze bardziej mobilizować i ożywiać w nas zapał misyjny. – Pięć miliardów ludzi nie zna Chrystusa. Winniśmy go nieść i głosić w swoich środowiskach, w rodzinie, w szkole, w miejscu pracy – podkreślił bp Mazur.

W Niedzielę Misyjną w całym Kościele powszechnym zbierane są ofiary materialne przeznaczane na pomoc misjom. „W imieniu całej naszej Komisji i wszystkich misjonarzy, misjonarek, którzy otrzymują pomoc duchową i pomoc materialną wyrażam słowa wielkiej wdzięczności”- powiedział przewodniczący Komisji Episkopatu ds. Misji.

Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy, z czego ponad 2 tys. to Polacy. Najwięcej z nich – w Afryce. Polacy każdego roku przekazują w Niedzielę Misyjną około 1 mln dolarów amerykańskich dla Kościołów misyjnych. Fundusze są przeznaczane m.in. na budowę kościołów, kaplic, domów parafialnych, a także na formację katechistów i kapłanów.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 9 sierpnia

Niedziela, XIX Tydzień zwykły
 «Odwagi! To Ja jestem, nie bójcie się!»
+ czytania liturgiczne (rok A, II): 1Krl 19,9a.11-13a; Ps 85,9ab.10-14; Rz 9,1-5; Mt 14,22-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ komentarz tygodnika Idziemy

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter