20 maja
poniedziałek
Bazylego, Bernardyna, Aleksandra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Archidiecezja krakowska: specjalna strona internetowa na Rok Miłosierdzia

Ocena: 0
1144

Wyjątkowy prezent świąteczny przygotowała archidiecezja krakowska dla swoich wiernych. Już dzisiaj rusza strona internetowa www.jubileuszmilosierdzia.com, która ma pomóc diecezjanom w przeżywaniu Roku Miłosierdzia.

2015-12-24 12:52
luk / Kraków (KAI), sg

– Nawiązując do apelu papieża Franciszka o realne angażowanie się lokalnych wspólnot w Jubileusz Miłosierdzia, stworzyliśmy przestrzeń, gdzie każdy wierny będzie mógł znaleźć potrzebne materiały do dobrego przeżycia tego wyjątkowego roku łaski – powiedział KAI o idei strony ks. Piotr Studnicki, zastępca rzecznika prasowego archidiecezji krakowskiej.

Na portalu znalazło się kalendarium obchodów Jubileuszu w Rzymie, w archidiecezji ogółem oraz świątyniach lokalnych. Nie zabraknie także najnowszych relacji z wydarzeń już zakończonych. Zainteresowani będą mogli również wysłuchać świadectw i konferencji w temacie Bożego miłosierdzia.

W zakładce „Pomoce” zaprezentowano modlitwy związane z Rokiem Miłosierdzia, opisano znaczenie poszczególnych symboli Jubileuszu, oraz wytłumaczono dary miłosierdzia Bożego w oparciu o modlitewnik pielgrzyma pt. „Przejść przez bramy miłosierdzia”, przygotowany w wydawnictwie św. Stanisława z Krakowa.

Ponadto na stronie zamieszczono odnośniki do dokumentów związanych z Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia: bulli „Misericordiae Vultus”, listu papieża Franciszka na Rok Miłosierdzia oraz dekretu kardynała Stanisława Dziwisza o ustanowieniu 11 kościołów jubileuszowych w diecezji. Portal zawiera także specjalną mapę archidiecezji z lokalizacją tych świątyń, co ma ułatwić odpustowe pielgrzymowanie do Bram Miłosierdzia. 

– Chcemy informować o wydarzeniach związanych z Rokiem Miłosierdzia, a zarazem formować wiernych w trakcie jego trwania. W dzisiejszych czasach dla wielu osób pierwszym źródłem informacji jest Internet, dotyczy to zwłaszcza młodych – ta strona jest przede wszystkim dla nich, co podkreśla choćby jej wygląd – zachęcił do korzystania z portalu ks. Studnicki. 

Po Nowym Roku aktualne informacje ze strony www.jubileuszmilosierdzia.com będzie można już obserwować na Facebooku i Twitterze.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 maja

"  Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy. "

Dziś w Kościele: poniedziałek V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14,5-18; Ps 115,1-2.3-4.15-16; J 14,21-26
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -