20 października
sobota
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Albania: odsłonięto pomnik św. Jana Pawła II

Ocena: 0
804

Niezwykle uroczysty charakter miała Niedziela Bożego Miłosierdzia w miejscowości Bathore koło Tirany.

2016-04-03 17:08 
RV / Tirana (KAI), sg

Po Mszy w parafii św. Jana Pawła II, której przewodniczył nuncjusz apostolski w Albanii abp Ramiro Moliner Inglés, został odsłonięty pomnik Apostoła Bożego Miłosierdzia.

Setki wiernych, przede wszystkim ludzi młodych, wypełniło kościół. Obecny był m.in. ambasador Polski Marek Jeziorski z małżonką oraz ambasador Hiszpanii Silvia Cortés Martín. – Jan Paweł II uczył, aby się nie lękać, aby zaufać Bogu, który z miłości do nas posłał na świat własnego Syna. Był misjonarzem nadziei, miłości, pokoju i ewangelii aż do końca – podkreślił nuncjusz w homilii.

Po Mszy młodzież zaprezentowała krótki spektakl słowno-muzyczny poświęcony św. Janowi Pawłowi II, a szczególnie jego historycznej wizycie w Albanii. Kiedy zabrzmiały po albańsku słowa papieża: „Pozdrawiam was z serca. Niech Pan strzeże was i wszystkich Albańczyków na świecie”, wybuchła burza oklasków. Powtórzyły się one jeszcze kilka razy, kiedy Papież Polak pojawiał się z Matką Teresą z Kalkuty.

Po Mszy, już przed kościołem, został odsłonięty pomnik polskiego papieża. Młodzież zaśpiewała „Barkę”, którą dzielnie ćwiczyła od kilku dni.

Warto zauważyć, że w uroczystości wzięli udział przedstawiciele muzułmanów. Uważają oni Jana Pawła II za wielkiego człowieka, który jako jeden z pierwszych odwiedził Albanię po upadku komunizmu. Na uroczystość przyszli w przekonaniu, że każdy, kto walczy z wiarą, walczy z Bogiem. Tak przez lata postępowali komuniści, którzy ostatecznie ponieśli klęskę.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane komentarze

 

Najwyżej oceniane artykuły

SALON DZIENNIKARSKI

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -